x
Sıralama seçin

İnce Pamuk Makrome İp Modelleri

Makrome ellerin yardımıyla, birbiri arasından geçirilen iplerle oluşturulan düğümleme işlemidir. Makrome tekstil sektörünün pek çok dalında kullanılan, hem tarz hem dikkat çekici görselleri oluşturmakta faydalanılan bir seçenektir. Duvar süsleri, perdeler, lambader ya da abajurlar gibi farklı pek çok alanda makrome iplerden faydalanılmaktadır. Ortaya çıkarmak istediğiniz ürüne göre kullanacağınız makrome ipler, kalın ya da ince makrome ipi olarak farklı kalınlıklardadır. Tekstil ve hobiye dair pek çok malzemeye, kolaylıkla ulaşabileceğiniz en iyi adres Hobipop, makrome ipleri ile sizleri karşılamaktadır.

Makrome İp Nedir?

Pek çok alanda, birbirinden özel ürünler elde etmekte başrol oynayan makrome ip nedir? Makrome ip, birden fazla ipin bir araya getirilerek, iç içe geçirildiği, düğümleme tekniğiyle elde edilen ip çeşididir. Kıvırcık saç görünümüne sahip oluşu bu ip ile tasarlanmış eşyaların dikkat çekici ve sempatik algılanmasını sağlamaktadır.

Makrome İpi Çeşitleri Nelerdir?

Makrome ip, sentetik iplerle ya da daha sağlam ve kaliteli sonuç elde etmenize yardımcı olan pamuk iplerle elde edilmektedir. Polyester makromelere oranla pamuk makrome ipi ile çalışmak çok daha konforludur. Makrome iplerin, örgülü makrome ipler, halat makrome ipler ve pamuk makrome ipler gibi türleri de mevcuttur. Her bir ip kalınlığı ve inceliği ile ortaya çıkarılan ürünün estetiğini de belirlemektedir. Malzemeye uygun olarak tercih edilen bu ipler arasında, ince pamuk makrome ipi olarak da bilinen örgü makrome ipi ile birbirinden şık tasarımlar ortaya çıkarmanız mümkündür.

Makrome İp ile Neler Yapılır?

Makrome iplerle pek çok ürün elde edilmektedir. Runner, perde, masa örtüsü, yastık, halı, çanta, cüzdan, saksılık ve abajur ve ayna kenarlığı gibi pek çok farklı alanda birbirinden özel ürünler elde edebilirsiniz. Yaşamın her alanında her türlü eşya yapımında, Hobipop makrome ipleri ile siz de hayalinizi somut dokunuşlara çevirebilirsiniz. Hobipop birbirinden renkli makrome ipi seçenekleri ile şık aksesuarlar elde etmenize destek oluyor. Hobipop ince batik makrome ipler, örgü makrome ipi olarak tercih edebileceğiniz, en güzel renkleri ile en şık ve tarz tasarımlarınızda kullanabileceğiniz makrome ipler için sizlerle buluşmayı beklemektedir. Makrome ipler dışında farklı alanlardaki tasarımlarınız ya da hobileriniz için tercih edebileceğiniz, penye ip çeşitleri, örgü tığları, el örgü ipleri, rafya ipleri gibi pek çok seçeneği uygun fiyatlarla elde edebilme fırsatını kaçırmadan, tüm ihtiyaçlarınız için Hobipop’u ziyaret edebilirsiniz. Siz de farklı renklerle farklı malzemeleri kolayca elde edebileceğiniz tasarımlarınız için Hobibop’u mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İnce Makrome İp ile Neler Yapılır?

Kalın, halat makrome ipler gibi ince pamuk makrome ipi ile de pek çok şey yapabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun çanta, cüzdan ve kemer gibi pek çok ürünü bu iplerle tasarlayabilirsiniz. Hobipop, yaşamın her alanında kullanabileceğiniz, yeni tasarımlar ortaya çıkarabileceğiniz bu iplerde farklı pek çok rengi sizlere sunmaktadır. Örneğin 250 gram ağırlığında ve 2mm kalınlığında olan ince örgü makrome ipi ile şık kemerler, kıyafet ve çanta aksesuarları, cüzdanlar elde edebilirsiniz.

Makrome İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makrome ipi seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken makrome ipi ile yapmak istediğiniz şeye karar vermelisiniz. Örneğin, çanta, duvar süsü ve supla gibi ürünler için 3mm pamuk makrome kullanmanız en doğru tercih olacaktır. Hobipop makrome ip seçeneği içinde yer alan 3mm tarama makrome ip ile düş kapanı, pano, mandala, anahtarlık, çanta, küpe gibi ürünleri yapabilirsiniz. Bu ip %100 pamuk ve 3-3,5 mm kalınlığındadır. Koyu küf yeşili, sarı, açık hardal, kiremit rengi, haki yeşil, lavanta ve mercan rengi gibi birbirinden güzel renklerle elde edeceğiniz ürünler, çok daha dikkat çekici bir özellik kazanacaktır.

Çanta, cüzdan ve kemer gibi sık kullandığınız aksesuarlarınızın tasarımlarında tercih edeceğiniz makrome ipler için 3mm 2 büküm makrome ipler tercih edebilirsiniz. Makrome iplerde dikkat edeceğiniz özelliklerden biri de kalınlığı, uzunluğu ve rengidir. Bu faktörlerde tasarımı etkileyen önemli faktörlerdir.

Hobipop’ta farklı uzunluk ve kalınlıkta makrome ipleri rahatlıkla bulmanız mümkün. Örneğin 2mm ince pamuk makrome ipler, 250 gram ve 250 metre uzunluğundadır. Gramına inceliğine göre uzunlukları da farklılık gösteren makromeler arasında, polyester olan grupta ölçüler de farklıdır. 100 gram polyester makromeni 130 – 150 metre uzunluğa sahiptir. Ancak bu uzunluk, pamuk makromelerde değişkenlik gösterir. Eğer bu alanda tasarım sergilemek istiyorsanız aklınıza gelen sorulardan biri de “250 Gram makrome ipi kaç metre uzunluğundadır?” olacaktır. 250 gram makrome ipler ipin kalınlığına göre değişkenlik gösterir. Örneğin, 2mm kalınlığındaki bir makrome ip 250m iken, 3mm kalınlığındaki makrome ipin uzunluğu 75m olabiliyor.

Anahtarlık, mumluk, duvar süsü gibi tasarımlarda kullanılan makrome iplerde 3 mm ve 3 büküm olarak 250 – 260 gr ağırlığındadır ve uzunluğu da yaklaşık olarak 75 metre değerindedir. Hobipop’ta yer alan makrome ip seçenekleri, 2mm, 3mm, 4mm gibi kalınlıklarla sizlere sunuluyor. Makrome iplerle beraber, pamuk halatlar, kasnak ve metaller, halkalar, ahşap makromeler gibi diğer pek çok ürünü de Hobipop’tan temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.