TESLİMAT: 

Teslimat , anlasmali kargo sirketi araciligi ile, Alıcının siparişte belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim aninda alicinin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alicinin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayi da olusan giderler de ALICI'ya aittir. 

Kargo Ücreti 125 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz olup, 125 TL altındaki siparişlerde MNG Kargo bedeli : 8,90 TL'dir. Kapıda Ödeme tercihlerinizde, Kargo firmasına ödenen 7,50 TL Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli faturanıza ilave edilir. Kargo fiyati siparis toplam tutarina eklenmekte ve müşteri tarafindan ödenmektedir. Ürün bedeline dahil degildir. Ücreti firmamıza ait olan kargolarda, kargo şirketi firmamız tarafından seçilmektedir.

Stoklarımızda bulunmayan ürünler için, müşterilerimizle yapılan görüşme sonucunda:

1.Ürünün gelmesini beklemek.

​2.Başka bir ürün seçimi yapmak.

​3.Eğer yapılmışsa ödemenin iadesi şeklinde sonuçlandırılır.

Ürünlerin kargoya teslimi:

​1. Banka havalesi ile ödemesi yapılacak siparişlerde ödeme firma hesaplarına geçtikten sonra,

2. Kapıda ödeme seçeneği ile verilen siparişler, telefonla teyit edildikten sonra,

​3. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişler ise stoklar dahilinde en geç 3 iş günü içerisinde kargo şirketine verilir.

​Müşteriye özel olarak hazırlanmış ürünlerde ve kesilmiş kumaş,kesilmiş tül,kesilmiş kurdela gibi ürünlerde herhangi bir ayıplı ve kusurlu mal durumu söz konusu olmadıkça iade ve değişim yapılmamaktadır.

​Değişim ve iadelerde alıcı müşterinin ürünü, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile göndermesi gerekmektedir. Aksi halde kargo bedeli alıcıya aittir.

 

GEÇERLILIK SÜRESI: 

Isbu formda yer alan ürün ya da hizmete iliskin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine iliskin degisikliklerin yapilmasi ve yayinlanmasina kadar geçerli  olup bu günden sonra Satici tarafindan isbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bagli kalinmadigi ihtar olunur. 

SÖZLESME SÜRESI: 

Isbu formda yer alan ürünün ALICI’ya teslim edilmesini takiben mesafeli sözlesme sona erecektir. 

CAYMA HAKKI ALICI: 

Sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde mali reddederek cayma hakkina sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin saticiya ulastigi tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.(bkz Mesafeli Sözlesmeler Hakkinda Yönetmelik madde 9/2) Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafindan karsilanir. 

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali teslim aldigi veya sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren yedi gün içerisinde mali veya hizmeti reddederek sözlesmeden cayma hakkinin var oldugunu ve cayma bildiriminin satici veya saglayiciya ulasmasi tarihinden itibaren mali geri almayi taahhüt ederiz. 

395 sayili vergi usul kanunu genel tebligi uyarinca iade islemlerinin yapilabilmesi için tarafiniza göndermis oldugumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulmasi ve imzalandiktan sonra tarafimiza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 

Ancak, KKTC ve yurtdisi gönderilerinde Müsterilerimiz siparislerinde KDV ödemedigi için, gümrükte almis oldugu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür. Gümrükten her ne sekilde olursa olsun teslim alinmayan ürünler için Müsterilerin cayma hakki bulunmamaktadir. Çünkü MESAFELI SÖZLESMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELIGIN 8.maddesi uyarinca Tüketici mal satisina iliskin mesafeli sözlesmelerde, teslim aldigi tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkina sahiptir. 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz. Asagidaki ürünlerde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir. 
-Tasinabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal isletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarin kurulumu yapildiktan sonra iade alinmayacaktir.) 
-Her türlü yazilim ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparisleri 
-Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arizali veya ayipli çikmasi halleri disinda, açildiktan sonra saglik açisindan tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanim esnasinda vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklik vs. ), tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün degildir. 

ALICI talep ve sikayetlerini yukarida yer alan SATICI iletisim bilgilerine iletebilir. 

ALICI sikâyet ve itirazlari konusunda basvurularini Bakanlikça her yil Aralik ayinda belirlenen parasal sinirlar dâhilinde ALICI’nin mal veya hizmeti satin aldigi veya ikametgâhinin bulundugu yerdeki tüketici sorunlari hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapilabilir. 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen bilgiler kullanilan uzaktan iletisim araçlarina uygun olarak ve iyiniyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayirtim gücünden yoksun veya kisitli erginleri koruyacak sekilde ticari amaçlarla verilmektedir.
 

GENEL HÜKÜMLER;

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ

Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği ve elektronik ortamda oluşacak sipariş fişindeki gibidir. Alıcı-Müşteri; siparişini verdiği ürünlerin teslimatının aşağıda bildirdiği adresteki şahıs ve veya tüzel kişi yetkililerine teslim edilmesini ve ürün bedeli faturalarının kendi adına kesilerek fatura adresine gönderilmesini isteyebilir. Söz konusu malların tüm seyir riskini ve nakliye masraflarını sipariş verence üstlenildiğini, teslimi istenilen üçüncü kişinin belirtilen adreste ürünleri teslim almaması, yerinde bulunamaması halinde, söz konusu ürünlerin satıcı depolarında adına muhafaza edileceğini ve bu halde dahi ürün bedelini ödemede hiçbir gecikme yapmayacağını ve ürünleri gecikmeksizin kendisinin alacağını bila rücu talep, beyan, kabul ve taahhüt eder.

MÜCBİR SEBEP

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

GENEL HÜKÜMLER

ALICI, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bunlardan doğan sorumlulukların kendisine ait olduğunu yalnış bilgi verme ve kurallara uymama halinde ihtara gerek kalmaksızın SATICI 'ya tek taraflı akti fesih yetkisi ve hizmeti durdurma yetkisi verdiğini, bu nedenle SATICI'nın uğradığı  her tür zararı asıl ve ferileri ile birlikte nakden ve defaten ödeyeceğini beyan ve kabul eder.

ALICI, yeterli güvenlik önlemlerini almamasından dolayı veya bilgilerin SATICI haricinde başka şahısların eline geçmesinden SATICI 'nın sorumlu olmadığını, hizmet kullanımı sırasında elde edilen bilgilerin ve internet üzerinden gelen her tür verinin  ALICI rıza ve isteği ile talep edilmiş olduğunu, bunların  ALICI bilgisayarlarında ve sistemlerinde yaratabileceği arıza, bilgi kaybı vb. sorumluluğun  ALICI 'ya ait olduğunu, bundan dolayı SATICI ' dan tazminat talep hakkı bulunmadığını kabul ve beyan eder.

ALICI, www.hobipop.com  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

www.hobipop.com internet sitesinden kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) www.hobipop.com banka hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 5.4 e bağlı olarak ALICI, www.hobipop.com internet sitesinde yer alan "Satış Sözleşmesi", "Sipariş ve Ödeme", "Sevkiyat ve Teslimat", "Ürün İade Kabulü", "Arızalı Ürün Kabulü"  ve  "Güvenlik ve Gizlilik"  bildirimlerini okuduğunu,  bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul ve beyan eder. ALICI, www.hobipop.com internet sitesindeki bağlacı kullanarak istediği an T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı sitesindeki 4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN metnine ulaşabilir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi veya geri iadesinin istenmesi halinde , ALICI 'nın bildirilen adreste kendisine  veya kendi namına teslim alan yetkilisine  teslim edilen  ürünü hasarsız , açılmamış ve kullanılmamış olarak teslim tarihinden itibaren en geç  3 gün içinde SATICI 'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. Alıcı ürünü veya bedelini teslim alma tarihinden itibaren 3 gün içinde SATICI' ya göndermemesi halinde ; ayrıca  ürün bedeli kadarı cezai şart bedelini teslim tarihinden itibaren ödemenin gerçekleşmesine kadar  işleyecek aylık % 10 faiziyle ödemekle yükümlüdür.

CAYMA HAKKI

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı  tarihten itibaren yedi (7) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek  sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6-3 madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış ve alıcı elinde  iken hasar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde ürün bedeli ALICI'ya  iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile  iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER : Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar,  hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilaflarda yasal merciiler önünde SATICI Kayıtları,defterleri ,elektronik ortam verileri münhasıran kesin delil hükmündedir.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.