x
Sıralama seçin

Tel Kırma 

Tel kırma, en zarif sanatsal çalışmaların başında gelir. Bu yöntem kullanılarak birbirinden güzel çantalar, kolyeler, yüzükler ya da tepsiler tasarlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri Hobipop’ta bulabilirsiniz. Kaliteli yapıda olan malzemelerle istediğiniz tasarımı elde etmeniz daha kolay hale gelir.

Tel Kırma Nedir?

Tel kırma, Bartın İşi olarak da adlandırılan ve 1800’lü yılların sonunda ortaya çıkmış, geleneksel bir sanat dalıdır. Bu sanat dalının uygulanması sırasında tül ya da birbirinden farklı yöresel kumaş türleri kullanılır. İpler ise genellikle metalik renklerdedir.

Tel Kırma Nasıl Yapılır?

Tel kırma “+” ya da “×” desenleri kullanılarak yapılır. Anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde bu desenler yan yana ya da alt alta sıralanır. Yassı olarak yapılan işlemeler, bir nebze daha zor olabilir. Bu tür işlemlerden önce telin kirinin alınması faydalı olur. Geleneksel motiflerin yanı sıra yeni nesil motifleri de tasarımlarınıza ekleyebilir ve özgün ürünler meydana getirebilirsiniz.


Ürettiğiniz modelleri sevdiklerinize hediye edebilir ya da satışa sunabilirsiniz. Yöresel nitelik taşıyan tel kırma çalışmaları, herkesin severek kullanacağı türdendir. Tel kırma sanatına başlamak isteyenler uygun ürünleri Hobipop’tan tedarik ederek keyifli bir meşguliyet edinebilir. Bu sayede boş zamanlarınızı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Aynı zamanda kendi eserlerinizi ürettikten sonra kişisel bir sergi hazırlayarak onları farklı kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

Tel Kırma Tülleri

Tel kırma malzemeleri arasında ilk karşınıza çıkan çeşit tel kırma tülleridir. Bu tüller tel kırma çalışmaları için özel olarak imal edilmektedir. Yüzeyi kolalanan tüller, nakışın işlenme sürecinde ciddi anlamda kolaylık sağlar. Gerekli özeni göstererek işlemelerinizi yaptığınız takdirde yırtılma gibi sorunlarla karşılaşmadan çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eni 2 metre olan tüllerde birçok renk seçeneği vardır. Taş, hardal, fuşya, su yeşili gibi farklı renklerde olan ürünler ile çok özel tasarımlar ortaya çıkarmak mümkündür.

Tel Kırma Telleri

Geleneksel olarak metalik renkli tellerle yapılan tel kırma çalışmalarında artık pek çok renk kullanılabilmektedir. Tel kırma için gerekli malzemelerden biri olan tel kırma telleri kolayca kırabilir ve istediğiniz şekli verebilirsiniz. Tellerin kullanımını daha rahat hale getirmek için bebek pudrasıyla ellerinizi pudralamanızda fayda vardır. Tellerde; 10, 30, 35 ve 50 metre gibi farklı uzunluk seçenekleri vardır.


Tercih edebileceğiniz ürünlerden biri de oksitli tellerdir. Oksitli ürünler eskitilmiş bir görüntüye sahiptir. Bu ürünler, otantik bir görüntü elde edilmek istenen çalışmalarda kullanılabilir. Tellerin daha uzun ömürlü olması için pamuklu bir bez ya da örtü içerisinde saklanması gerekir.

Tel Kırma Yardımcıları

Tel kırma yardımcıları ya da diğer malzemelerin yanı sıra yardımcı ürünlere de ihtiyacınız vardır. İşlemelerinizi yapabilmeniz için küçük ya da büyük boyda olan kasnaklar, tek ya da çift delikli iğneler Hobipop’ta size sunulur. Kasnakların dış kısmında plastik malzeme kullanılmıştır. İç kısım ise krom kaplı çelikten meydana gelmiştir. 7, 14.5 ve 21 cm genişliğine sahip olan kasnaklar arasından modelinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kaliteli gümüş tel kırma iğneleri, tel işleme sürecinin kesintisiz sürdürülmesi için ideal yapıdadır. 3,5 cm boyunda olan iğneleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tel Kırma Malzemelerinin Fiyatları

Tel kırma malzemeleri fiyatlarının uygun seviyelerde olması sayesinde istediğiniz tasarımları kolayca hayata geçirebilirsiniz. En sık kullandığınız malzemelerden çok sayıda satın aldığınız takdirde uzun süre tekrar sipariş verme süreciyle ilgilenmenize gerek kalmaz ve çalışmalarınıza aralıksız devam edebilirsiniz. Siz de hemen Hobipop’tan hangi ürünlere ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve hemen siparişinizi verin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.