x
Sıralama seçin

Tela Kumaş Fiyatları

Tela kumaşı, dikiş için sıklıkla kullanılan malzemelerden biridir. Kıyafetlerin daha sert bir yapıya sahip olmasını sağlayan ve kıyafet yüzeyinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olan bu kumaş sayesinde istenilen görüntü daha kolay şekilde elde edilir. Tela, kıyafetin gövde, cep, paça gibi farklı kısımlarında kullanılabilir. Tela kullanımı bir modelin kumaş üzerine işlenmesi sırasında kumaşın zarar görmesini de engeller.

Kumaş tela, farklı kalınlıklarda ve renklerde üretilir. Bunun yanı sıra bez, kâğıt, yapışkan gibi farklı türler vardır. Aynı zamanda suda eriyen türlerden de bahsetmek mümkündür. Farklı türler arasından en kaliteli seçenekleri Hobipop bünyesinde bulabilirsiniz. Kaliteli ürünler sayesinde ince ve kalın tela kumaş seçenekleri uzun süre problemsiz bir şekilde kullanılabilir.

Tela Kumaş Nedir?

Tela kumaş kıyafetlerde oluşan pot görüntüyü almak ve daha düzgün bir görünüm ortaya çıkarmak için kullanılır. Yapışkanlı tela kumaş, ısı yoluyla iki kumaş arasına yapıştırılır. Bu sayede iki kumaşın bir arada durmasını sağlar. Çift taraflı yapışkanlı kumaş sayesinde iki yönlü bir yapıştırma yapmak mümkündür.

Sıklıkla kullanılan ürünlerden biri de paça telasıdır. Paça kısmının daha dik durmasını sağlayan bu tür ürünler sayesinde istenilen paça şekli kolaylıkla elde edilir. Kanaviçe çalışmaları sırasında modellerin daha kolay işlenmesi için kanaviçe telası kullanabilirsiniz. Gömlek, ceket ve kıyafetlerin bel kısımlarında şerit tela kullanılır. Şerit telalar kumaşın içerisine geçirilerek daha dik bir duruş kazandırır.

Tela Özellikleri Nelerdir?

Beyaz tela kumaş ve diğer renklerde olan modellerin özellikleri birbirinden farklıdır. Yapışkanlı modeller, uygulanan ısı yardımıyla kumaşa kolayca yapışır. Isı seviyesinin kumaşa uygun bir biçimde seçilmesi gerekir. Suda eriyen modeller aplike yapımında kullanılmaktadır. Bazı telalar işlemeler tamamlandıktan sonra sökülebilir.

Ürünlerde 70,90, 100 cm gibi farklı en seçenekleri vardır. Bu en seçenekleri arasından kullanım alanına uygun bir biçimde tercih yapabilirsiniz. Kumaş uzunlukları da birbirinden farklıdır. İhtiyacınız olan uzunluğu belirleyebileceğiniz gibi dilerseniz aynı uzunluğa sahip kumaşlardan iki ya da daha fazla adet satın alabilirsiniz.

Tela Kumaş Kullanım Alanları Nelerdir?

Tela kumaş çok çeşitli amaçlarla kullanılır. Kullanım alanında kumaşın esneme yapmasını ve kırışmasını engellediği için oldukça önemli bir malzemedir. Yakalarda, manşetlerde, ceplerde destek parçası olarak da tela kullanımı yaygındır. Özellikle ince yapılı kumaşlar söz konusu olduğunda sert iğne darbelerinden korunmak için tela kullanılmasında fayda vardır. Telaların yanı sıra nakışlık&işlemelik kumaşlar, ham bezler, hası&üt gibi ürünleri de Hobipop’tan satın alabilirsiniz.

Tela Fiyatları Ne Kadardır?

Tela kumaş fiyatlarında uygun seçenekleri Hobipop’ta bulabilirsiniz. Uygun fiyatlar sayesinde tela kumaş toptan satın alabilirsiniz. Kumaş tela metre fiyatı modellere göre değişiklik gösterir. Her zaman fazladan kumaş almanızda fayda vardır. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz her an telaları kullanabilirsiniz. Sürekli dikiş ve nakış işleri ile uğraşan kişilerin evinde ya da atölyesinde her zaman hazır telaları bulunmalıdır. Siz de hemen tela siparişinizi vererek istediğiniz dikiş çalışmasını yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.