x
Sıralama seçin

Nakış İğnesi Çeşitleri

Kanaviçe, punch, etamin gibi nakış işlemeleri yapmak istiyorsanız bazı malzemelere ihtiyacınız olur. Bu malzemelerin içinde en önemlisi nakış iğnesi seçimidir. Nakış iğneleri farklı tekniklere göre farklı özelliklere sahiptir. Etamin iğnesi, punch iğnesi, iğne oyası iğnesi gibi birbirinden farklı iğne çeşitleri vardır. İşlemenizin türüne göre iğnenizi belirlemeniz gerekiyor. Kanaviçe için kullanacağınız iğne punch için uygun değildir. Dolayısı ile iğne nakış çalışmalarından önemlidir. Hobipop üzerinden dilediğiniz çalışmaya göre nakış iğnesi bulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece hangi iğneye ihtiyacınız olduğunu doğru belirlemek.

Punch İğnesi Nasıl Kullanılır?

Punch son yılların en popüler el işleri içinde yer alıyor. Kırlentlerden runnerlara evin her köşesinde kullanabileceğiniz punch çalışmaları ile çocuklarınızın odalarını da renklendirebilirsiniz. Punch yapmaya karar veren kişilerin en çok merak ettiği konuların başında kullanacakları malzemeler yer alıyor. Özellikle punch nakış iğnesi ile ilgili yapılan araştırmalar oldukça fazla. Punch iğnesini kullanmak düşünüldüğü kadar karmaşık bir şey değil.

Punch yapımına başlamadan önce ipliği punch iğnesine geçirmeniz gerekiyor. Ahşap punch iğneleri en sık kullanılan punch malzemelerinden biridir. Ahşap punch iğnelerini diğer iğnelerden ayıran tek fark, ahşap punch iğnesinin tutuşunun daha rahat olmasıdır.

İplik ve iğne seçimi öncesi işleyeceğiniz desene karar vermeniz gerekir. Hangi kalınlıkta iğne ve ip ile çalışmanız gerektiğini belirlemelisiniz oldukça önemlidir. En kalın punch iğnesi modellerinden en ince punch iğnesine kadar birçok seçenek var. Bunlar içinden deseninize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Punch iğnesinin ipi, punch seti ile baraber gelen ip geçirme aparatı sayesinde takılır. Bu aparat ile ipliğinizi iğnenize kolayca geçirebilir ve hızlıca punch çalışmanıza başlayabilirsiniz. Hobipop üzerinden dilediğiniz punch iğnesine ulaşabilirsiniz.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Farklı tekniklerle hazırlanan iğne oyaları tamamen el işçiliği ile üretilen modellerden oluşur. Çoğu hobi sever bu modellerin yapımında annelerinden ve anneannelerinden öğrendikleri teknikleri kullanır. İğne oyası işçiliğinde en önemli unsur iğne ve ipliğin seçilmesidir. Uygun iğne ve ipliğin farklı düğüm ve dolama teknikleri ile şekillendirilmesi sonucu ortaya birbirinden şık çalışmalar çıkar. Oyaları yaparken modele göre çiçek, yaprak, dal gibi motifler çalışabilirsiniz. Hobipop üzerinden ulaşabileceğiniz iğne oyası iğneleri ile dilediğiniz oyaları yapabilirsiniz.

Nakış iğneleri sunduğu çeşitlilik ile birçok teknikten yararlanmanızı sağlar. Dilerseniz punch çalışmaları yapabilir, dilerseniz kanaviçe iğnesi ile farklı ev aksesuarları tasarlayabilirsiniz. Her biri el emeği göz nuru olan nakış çalışmaları evinizin her köşesini renklendirebilir. Punch kırlentler ile koltuklarınızın kanaviçe işlemeler ile duvarlarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Önemli olan hangi teknikten yaralanacağınızı ve nasıl bir çalışma yapacağınızı kararlaştırmaktır. Misafirlerinizi ağırlarken masanızda şık sunumlar yapmak istiyorsanız, punch setlerinden yararlanarak birbirinden şık runnerlar tasarlayabilirsiniz. İğnelerden, ipliklere, makas ve kumaşlara aradığınız her nakış malzemesine ulaşabileceğiniz Hobipop, uygun fiyat avantajları ile sizi hobi dünyasına davet ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.