x
Sıralama seçin

Yapay Kürk ve Tüy Çeşitleri

Yapay kürkler özellikle kıyafetlerde kendine yer bulan ve farklı tasarım alanları da bulunan ürünlerdir. Kürk, asil duruşu ve giyim ürünlerine kattığı farklı hava nedeniyle tercih edilir. Çok iyi bir süs malzemesi olan bu ürün, kimi zaman yapay materyallerden kimi zaman gerçek hayvan tüylerinden elde edilir. Kürk şerit şeklinde olabileceği gibi daha kalın bir yapıda da olabilir. Aynı zamanda tüyler tamamen kabarık biçimde olabileceği gibi sallantılı olarak da kumaş üzerine yerleştirilebilir. Metre tüylerin kullanım alanları oldukça geniştir. Tekstil sektöründe kendine yer bulan bu ürünler, süsleme amacıyla çeşitli organizasyonlarda da kullanılır. Her ürün kaliteli yapısı sayesinde kullanım alanına ayrı bir hava katar. Süsleme tüyünde renk seçeneklerinin fazla olması uyumlu bir görüntü elde edilmesi açısından fayda sağlar.

Yapay Kürk ve Tüylerin Fiyatları Ne Kadardır?

Kaliteli yapıda olan ürünler, fiyat yönüyle de son derece avantajlıdır. İhtiyacınız olan ölçüyü belirledikten sonra siparişinizi kolayca verebilirsiniz. Uygun fiyat avantajından yararlanarak farklı kürk ve tüy modellerine aynı anda sahip olma şansınız da vardır. Uzun yıllar kullanım alanlarına renk katacak bu ürünler yıkamalara karşı dayanıklıdır. Bu sayede süsleme malzemelerini yeniden tasarlamak zorunda kalmadan uzun ömürlü bir kullanım imkânı elde edebilirsiniz. Tüm bu avantajlar bir arada düşünüldüğünde hoşunuza giden ve ileride kullanmak isteyeceğiniz türde olan modelleri de satın almanızda fayda vardır. Böylece hayalinizdeki tasarımı hemen hayata geçirebilir ve yeni bir kıyafeti istediğiniz an dikebilirsiniz. Cazip fiyat fırsatlarını kaçırmamak için hemen siparişinizi verin.

Yapay Kürk ve Tüyler Nerelerde Kullanılır?

Şerit tüy özellikle kıyafetlerde süsleme malzemesi olarak kullanılır. Kazak, etek, pantolon gibi kıyafetlere hareket katmak ve basit parçaları özgün bir stile kavuşturmak için kullanılan bu yöntem sayesinde kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra kıyafet tasarımı yapıp kazanç elde eden kişiler de koleksiyonlarını peluş şerit gibi süsleme malzemeleri ile zenginleştirebilir. Özellikle mont ve kabanların kapüşonlarında peluş şeritlere yer verilir. Bu şeritler kimi zaman fermuar ve düğme gibi malzemelerle kumaşa tutturularak çıkarılabilir formda üretilir. Bazen de sabit bir şekilde kumaşa dikilir. Yapay tüylere masaüstü süslemelerinde ya da aksesuar tasarımlarında rastlamak da mümkündür. Çanta, şapka ve takı tasarımında hayal gücünün el verdiği ölçüde bu ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Yapay Kürk ve Tüyler Hangi Malzemelerden Üretilir?

Yapay kürk, genellikle kaliteli suni malzemeden üretilir. Bu sayede istenilen rengi elde etmek ve ürüne şekil vermek kolaylaşır. Bunun yanı sıra kaz ve devekuşu tüyü gibi farklı ürünler de mevcuttur. Her malzeme sağlam bir şekilde şerit ya da düz zeminli kumaş üzerine işlenir. Tüylerde işleme sırasında bir deformasyon meydana gelmediği için her zaman şık bir duruş sergiler. Kesme sırasında da tüylerde dağılma meydana gelmez. Bu sayede kullanım alanınıza uygun ölçüleri kolayca elde edebilirsiniz.

Kullanım Alanına Göre Yapay Kürk ve Tüy Seçimi

Dantel, kordonlar, arma ve aplikeler gibi farklı süsleme malzemeleri bazı ürünlerde daha sık kullanılır. Otrişlerde de aynı şekilde kullanım alanı belirlemek mümkündür. Yaka olarak bu ürünlerden faydalanmak istiyorsanız hazır yaka şeklinde üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Kapşon kenarı suni kürk olarak da kullanılan bu modellerde; beyaz, siyah, kiremit ve rakun rengi gibi farklı seçenekler vardır. Bunun yanı sıra çocuklara özel ölçülerde üretilen modelleri de tercih edebilirsiniz. Etek ucu ve kazak süslemelerinde şerit modeller daha iyi bir seçimdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.