x
Sıralama seçin

Kasnak ve Çerçeve Modelleri

Kasnak işleme, pek çok kişinin yapmaktan keyif aldığı bir hobi olarak bilinir. Ancak kasnak işlemeler, aynı zamanda harika tasarımları da ortaya çıkaran, duvarları renklendiren ve hareket kazandıran parçalardır. Harika işlemeler ve süslemeler için farklı kasnak çerçeve modelleri ile Hobipop, hobi uygulamalarınızda kullanımı rahat ve farklı şekilleri, sizlere sunmaktadır. Farklı modellerle tasarlanmış pek çok kasnak çeşidine Hobipop’ta ulaşabilirsiniz.

Kasnak Nedir?

Kasnak, kelime anlamı olarak, enli ve tahtadan yapılmış çember olarak bilinmektedir. Hobi uygulamalarında ya da yaşamın pek çok alanında, bu enli çemberden faydalanılmaktadır. Kasnaklar, hobi uygulamalarında, nakış, kanaviçe, punch ve pano yapımında, vida ile iki çemberin bir noktada durmasını sağlayan çerçeve olarak bilinir. Bu vida sayesinde, çerçeve ile kumaş, işlemenin gerektirdiği kadar gergin bir hal alır.

Kasnak Nerelerde Kullanılır?

Yaşamın pek çok alanında kullanılmakta olan kasnak, tarım aletlerinde, dikiş makinelerinde, takım tezgâhlarında, tekstil makinelerinde, hobi uygulamalarında kısacası yaşamın tüm alanlarında farklı modelleri ve büyüklükleri ile kullanılmaktadır.

Hobi Kasnakları ile Neler Yapılır?

Hobi uygulamalarında kullanılan kasnaklar ile kumaş işleme ve pano yapmak, duvar süsü yapmak gibi işleyişlerde bulunulur. Yani pek çok hobi işlerinde, kasnak çerçevelerden faydalanılmaktadır. Yastık, pike, kıyafet, duvar süsü gibi pek çok alanda kasnak kullanılmaktadır Boncuk, kumaş ya da farklı malzemeler kullanılarak tasarlanmış kasnaklar, süslenerek yeniden tasarlanmış hali ile duvar süsü olarak da kullanılmaktadır. Bunların dışında, fotoğraf çerçeve yapımı, çiçeklik tasarımları, ayna tasarımları, saat yapımı gibi yaşamın pek çok alanında zevkle sunulan tasarımların, olmazsa olmaz yapı malzemesi kasnaklardır.

Bulunduğunuz ortamı daha güzel bir ambiyansa büründürmek, kullandığınız kumaşlar ya da eşyalarda farklı tasarımları sergilemek istiyorsanız, kullanacağınız hobi kasnaklarınızı, Hobipop’un farklı şekillerle sunulan kasnak çeşitleri arasından kolaylıkla ulaşabilir; tasarımlarınızı, yaşamınızın her alanında uygulayabilirsiniz

Hobi Kasnak Çeşitleri Nelerdir?

Evinizde ya da yaşamınızın pek çok alanında zevkle kullanacağınız, birbirinden özel tasarımlarınız ve süslemeleriniz için pek çok kasnak çeşidinden faydalanabilirsiniz. Duvar süsü, yastık işleme, kıyafet süsleme, dekoratif eşya gibi farklı amaçlar için kullanacağınız kasnaklar, kullanılacak malzemeye, kullanılacak olan alana, boyutlarına ve şekillerine göre çeşitlilik göstermektedir. Siz de Hobipop’un kasnak kategorisinde yer alan koleksiyonları içinden, kullanacağız hobi alanına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Peki, hobi kasnak çeşitleri arasından hangi seçenekleri tercih edebilirsiniz?

Pek çok seçeneğini sizlere sunan Hobipop kasnak modelleri arasından, punch modeli tercih edebilirsiniz. Kendine has bir tarzı olan bu ürün içerisinde tamamlayıcı parçaları da bulunmaktadır. İğne, kasnak ve ipinin set halinde olduğuolduğu punch kasnağı, punch işlemeler için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Bu kasnak modelini 10 cmden 30 cm e kadar tercih edebilirsiniz.

8mm kalınlığında olan ve 8 farklı çap seçeneği bulunan kanaviçe kasnak seçeneği,  plastik ya da ahşap kasnak olarak tercih edilebilir. Makrome yapılan ve genellikle duvar süsleri için kullanılan makrome kasnak modelleri de sık tercih edilen seçeneklerdendir. Genellikle ahşap kasnaklar olarak bilinen makrome kasnaklar, farklı model ve farklı şekillerde üretilmektedir.

Bu seçeneklerle beraber daha pek çok seçenek sizlere sunulmaktadır. Etamin işleme kasnağı olarak da bilinen, klasik vidalı kasnak biçimiyle tasarlanan etamin kasnak, kapı süsü ve pano yapımında en sık tercih edilen seçeneklerdendir. Kasnak çeşitlerinden bir diğeri ise nakış kasnak seçeneğidir. 17 ve 18 mm olarak tasarlanan bu kasnaklar, iğne ve tığ gibi malzemeler kullanılarak yapılan işlemelerde, kumaşı gergin tutmak için kullanılabilecek, en ideal kasnaklar olarak tercih edilmektedir.

Hobi Kasnakları Ölçüleri Ne Olmalıdır?

Kullanılacak olan kumaşın büyüklüğü, çeşidi, ne kadar gerilmesi gerektiği ile orantılı, genel olarak kasnaklarda çap ölçümü 10 ile 30 cm arasında değişmektedir. Ancak 13, 20, 30, 40 ve 50 cm gibi ölçülerle üretilen kasnaklara da rastlamak mümkün. Çoğunlukla tercih edilen ölçüm ise 15 ile 20 cm kasnaklardır. Bu kasnaklarla, etamin, makrome, dantel gibi pek çok uygulama yapılabilir.

10 cm den aşağı olan 7cm gibi bir ölçüme sahip küçük kasnak modelleri de mevcuttur. Büyük, küçük ya da mini kasnak olarak bilinen pek çok ölçüde kasnak ile dilediğiniz hobilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aradığınız ölçülerden daha fazlası içinse siz de Hobipop’un bu kategorideki ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Hobibop Kasnak Modelleri Nelerdir?

Hobipop, tüm hobi malzemelerinde olduğu gibi kasnak çeşitleri ile de oldukça zengin bir koleksiyonu sizlere sunmaktadır. Vidalı kasnak, 31 cm ya da 25 cm çapı ile ahşap punch kasnağı, ikili punch kasnağı, farklı ölçülerle tercih edebileceğiniz pano kasnaklar, vidalı ya da vidasız ağaç kasnakları gibi pek çok seçeneği Hobipo’ta bulabilirsiniz. Plastik malzeme gibi çelik malzeme ile de üretilen kasnaklar, orta boy ya da mini kasnak seçenekleri de bu kategori içersinde tercih edebileceğiniz seçeneklerdendir.

Ölçüm çeşitliliği kadar, model çeşitliliği ile de dikkat çeken Hobipop’ta, bulut kasnak modelleri, damla kasnak modelleri, oval ya da kare kasnak modelleri gibi pek çok şekilde kasnak modelini bulabilirsiniz. Nakış stantları, iğneler, iplikler, kumaşlar, kasnaklar gibi hobiye dair sayısız ürünü bulacağınız Hobipop, kasnak fiyatları ile de yüzünüzü güldürecektir. Uygun fiyatlar, ürün kalitesi ve ürün çeşitliliği gibi pek çok sebeple, sizler de Hobipop’u tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.