x
Sıralama seçin

Yün İğnesi Çeşitleri 

Örgü iğneleri çok keskin bir yapıda olmayan ve tepesinde yün ya da ipin geçeceği kadar bir göze sahip olan büyük iğnelerdir. Örgü iğnelerinin birçok çeşidi vardır. Kalın yün çeşitlerinde kalın örgü iğneleri kullanırken daha ince yünler için daha küçük ve ince iğneler tercih ediliyor. Örgü iğneleri çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı boyut, materyal, renk gibi farklı özelliklere sahiptir. Plastik yün iğnesi özellikle motiflerin birleştirilmesinde tercih edilir. Yün ile öreceğiniz modellerde yün iğnelerini kullanabilirsiniz. Yapacağınız oyuncak bebek ve amigurumilerde bu modellere özel iğne modellerini kullanabilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için oldukça uygun olan yelek ya da hırka gibi kıyafetleri örerken ilmek ayıcılardan da yardım alabilirsiniz. İlmek ayıcı, motifli modellerde oldukça büyük konfor sunar.

Plastik, Misinalı yün iğnesi ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz Hobipop, uygun fiyat avantajları ile sizi bir araya getiriyor.

Yün iğnesi Modelleri Nelerdir?

Yün iğneleri ile dilediğiniz tasarımları yapabilir zamanınızı çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yün iğneleri kullanım alanlarına göre ayrılır.

Plastik yün iğnesi; plastik malzemeden üretilmiş, basit yün örgü işlerinde kullanıma uygundur. Büyük iğne delikleri sayesinde yün ürünlerinizi kolayca dikebilirsiniz. Ürünler farklı renklere sahip olabilir. Paket içinde 3’lü yün iğnesi seçenekleri de vardır.

Misinalı yün iğnesi; örgü işlerinizi kolaylıkla dikmenizi sağlar. Paket içeriğinde 3 adet farklı boyutta iğneye yer verilir. Metal malzemeden üretilen misinalı yün iğneleri2 mm, 3 mm ve 4 mm gibi kalınlıklara sahiptir.

Yün iğneler sayesinde örgülerinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki yün iğnelerine ve ilmek ayırıcılara ulaşabileceğiniz Hobipop, uygun fiyat avantajları ile buluşmanızı sağlıyor.

İlmek Ayırıcı Ne İşe Yarar?

İlmek ayırıcı örgü sırasında bir sıradaki belirli bir yeri işaretlemek için kullanılır. Genellikle plastik ve metalden üretilen küçük yuvarlak şekle sahiptirler. Bu malzemeleri örgü çantanızda mutlaka bulundurmalısınız. Bu işaretleyiciler hem işaretleme işlemlerinde hem de satır başındaki dikişi tutmak için oldukça uygundur.

Saç örgü ayırıcı, plastikten üretilir. Uzunlukları 11-10-9,5 cm ölçülerindedir. Örgüyü durdurduğunuzda kolay kaymamasını sağlar. İğne şekli itibariyle kolay örülmesini sağlar. Üç farklı uzunlukları bulunan paketlerde satılır. Örgü yardımcıları iğneler, yuvarlak örgü yaparken sıranın sonunu işaretlemede sıklıkla tercih edilir. Böylece kolay bir şekilde yuvarlak örgüler yapabilirsiniz. Modellerinizin desen değişikliklerinde hatırlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Arttırmalar, azaltmalar ya da farklı dikiş bloklarının nereye yerleştirilmesi gerektiği konusunda kolaylık sağlar. İşaretleme sonunda iğnenizin ipten çıkmasını engel olur ve sizi büyük bir sorunla karşılaşmaktan korur. Satır sayma aşamasında zorluk yaşamanıza engel olur. Yaptığınız sayı aralıkları ile işaretleyiciler kullanabilirsiniz. Kendinize kolaylık sağlayacak ilmek toplayıcı ürünler ile örgülerinizi çok daha kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Yün iğneleri, ilmek ayıcılar ve çok daha fazlası uygun fiyat avantajları ile keyifli örgüler yapabilmeniz için Hobipopta sizin için bir araya getiriliyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.