x
Sıralama seçin

Kasnak ve Metal Halka Modelleri

El sanatlarında artan tasarım çeşitliliği, malzemelere de yansıyarak klasik modellerin yanına yeni ürünlerin eklenmesini sağlamaktadır. Nakışta, makrome süslemelerinde kullanılan klasik yuvarlak kasnakların artık farklı geometrik şekillerde olanları ve farklı malzemeden üretilenleri de vardır. Her ne kadar kasnak, tasarımlardaki yerini hala korusa da özgün ürünler ortaya çıkarmak isteyenler yeni nesil modelleri de tercih eder.

Makrome ve nakış gibi hobileri yeni edinen kişiler için kasnak, makrome halkası nedir gibi sorulara cevap vermekte fayda vardır. Makrome halkası; makrome ipini kullanarak farklı tasarımlar oluşturmanızı sağlayan; plastik, ahşap ve metal yapıda olabilen bir üründür. Farklı halka modellerinin olması ortaya çok sayıda tasarım çıkarabilmenize yardımcı olur. Nakış kasnağı ise kumaşın gergin durmasını sağlayan, iğnenin ve ipin şablona uygun biçimde hareket etmesini mümkün kılan bir üründür. Kanaviçe, etamin ve makine nakışı için bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Kasnak ve Metal Halkalar Ne Amaçla Kullanılır?

Metal makrome halkası ve diğer ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle makrome ipiyle hayal gücünüzün sınırlarını dilediğiniz gibi zorlayabilirsiniz. Farklı biçimlerde tasarlanan kasnak ve metal halkalar da bu noktada size yardımcı olur. Duvar süslemesi, saksılık, kapı süsü, anahtarlık, çanta ve abajur… Şekilli kasnak çeşitleri istediğiniz biçimde bir model ortaya koymanızı kolaylaştırır. Tasarımlarınızı evinizin en güzel köşesine koyabilir, sevdiklerinize armağan olarak sunabilir ya da gelir elde etmek için satışa çıkarabilirsiniz. Hobipop’ta kullanım alanına göre ihtiyaç duyduğunuz makrome aynalarını da bulabilirsiniz. 20, 25 ve 33 cm genişliğinde olan aynalar, duvarlarda son derece özel bir görüntü ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra ipleri taramak için kullanacağınız taraklar da Hobipop’ta yer alır.

Kasnak ve Metal Halkaların Özellikleri Nelerdir?

Farklı malzemelerden üretilen kasnaklar, özellikleri yönüyle birbirinden ayrılır. Plastik kasnak, sert plastikten üretildiği için dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu ürünler farklı ebatlarda ve modellerde üretilir. İkili ve üçlü modelleri olduğu gibi vidalı modeller de vardır. Vidasız kasnakta ise farklı büyüklükte olan parçalar birbirine bağlanmadan kullanılır. Bu modeller özellikle kapı süslemelerinde kullanılmaktadır. Delikli kasnak da duvar ve kapı süslemelerinde tercih edilir. Bu üründe yer alan delikler tasarımı şekillendirmek için ya da sallantılı ipler oluşturmak için uygun yapıdadır.

Ahşap, metal ve plastik yapıda olan ürünler son derece sağlam bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun yıllar bulunduğu alanı güzelleştirmeye devam eden tasarımlar elde edebilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzey yapısına sahip olan ürünler, iplere herhangi bir zarar vermez. Ürünlerin çapları 10 cm ve 40 cm arasında değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra kalınlık yönüyle de birbirinden farklı modeller vardır.

Kasnak ve Metal Halkalar İle Neler Yapılır?

Makrome ip ya da nakış ipi kullanarak birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Makrome, kendine has tasarım çeşitleri olan bir iptir. Düğüm atma esasıyla şekillenen bu ipler; el üstü, kangal, saçak ve sarma gibi farklı düğüm teknikleri ile özel tasarımlara dönüştürülür. Dokuma kasnağı ile tasarımınıza başlamadan önce kullanmayı planladığınız ekstra malzemeleri de satın almalısınız. Boncuk, tüy gibi farklı malzemeler ile daha hareketli tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Halka boyutunu ve şeklini de istediğiniz modele uygun olacak şekilde seçmelisiniz. Yıldız, bulut, damla, kare, kalp ve ay şeklinde olan halkalar, değişik kullanım alanlarına göre ürünler tasarlamanızı sağlar. En çok sevilen modellerin başında gelen düş kapanı için de uygun halkaları Hobipop’ta bulabilirsiniz. Metal ve ağaç kasnak modelleri sadece üretilen malzeme ve model yönüyle birbirinden farklıdır. Her iki model de yüksek kalite standartlarına göre üretildiği için kullanım sırasında herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Kasnak ve Metal Halkaların Fiyatları Ne Kadardır?

Kasnak ve metal halkaları uygun fiyatlardan yararlanarak Hobipop’tan satın alabilirsiniz. Kaliteli ürünler cazip fiyatıyla da sizi cezbeder. Kasnak ve metal halkaların yanı sıra makrome ipi, anahtarlık malzemeleri ve ahşap makrome çubukları da Hobipop’ta satışa sunulur. Tüm ürünlerden istediğiniz sayıda sipariş vererek yeni bir tasarıma istediğiniz zaman başlayabilir ya da boş zamanlarınızda kendinize uygun bir meşgale edinebilirsiniz. Hemen siparişinizi vererek cazip fiyat avantajını kaçırmadan alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.