x
Sıralama seçin

Hobi Malzemeleri

Hobi amaçlı yapılan çalışmalar, her zaman popüler olsa da son yıllarda artan sanatsal çeşitlilik insanların ilgilerini daha fazla cezbetmeye başlamıştır. Eskiden sadece nakış, kanaviçe, ahşap boyama gibi alanlarla sınırlı olan çalışmalara her geçen gün yeni bir dal eklenmektedir. Epoksi gibi farklı malzemelerin tedarikinin kolaylaşması sayesinde kendinize özel birçok ürün üretme şansınız doğmaktadır. Ev eşyalarından takılara, aksesuardan bibloya kadar pek çok ürünü evinizde kendi özel alanınızda üretmeniz mümkündür.


Hobi malzemeleri tedarik noktasında da artık çok daha şanslısınız. Online alışveriş olanaklarından yararlanarak en ufak bir iğneye ya da istediğiniz modelde bir düğmeye bile kolayca sahip olabilirsiniz. Hobipop bu noktada tercih edebileceğiniz en doğru adreslerden biridir. Farklı malzemelerin yanı sıra yeni bir hobi edinmek isteyenlere yönelik kitaplar da Hobipop’da yer alır.

Evde Sıkılmadan Yapabileceğiniz Hobiler

Şu anda tesadüfen Hobipop’a denk geldiyseniz, ürünleri inceleyerek kendinize uygun bir hobi belirleyebilirsiniz. El işine yatkınsanız amigurumi sizin için biçilmiş kaftandır. Bu zevkli uğraşa başlamak için ihtiyacınız olan bütün malzemeleri sayfamızda bulabilirsiniz. Takı kullanmayı seviyor ve kendi özgün stilinizi yansıtacağınız aksesuarlara sahip olmak istiyorsanız, takı tasarım araçlarını inceleyebilirsiniz.


Ahşap boyama yapabilir ya da kanaviçe tarzı işlemelerle kumaşları rengârenk bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Bu hobi çalışmalarından birini tercih ettiğiniz takdirde ilk aşamada basit işlemlerden başlamalı sonrasında zorlu tasarımlara doğru yönelmelisiniz. Bu aşamada eğer mümkünse ilgilendiğiniz alanda bir uzmandan eğitim alabilirsiniz. Diğer önemli bir nokta da kaliteli malzeme kullanımıdır. Dayanıksız malzemeler kolayca kırılarak hem masraflarınızın artmasına hem de hevesinizin kursağınızda kalmasına sebep olabilir. Kaliteli hobi malzemelerinin adresi olan Hobipop ile bu tarz sorunlar yaşamadan istediğiniz ürünü ortaya çıkarabilir ve çalışmalarınıza ara vermek zorunda kalmazsınız.

Çanta Yapım Malzemeleri

Çanta yapım malzemelerinde; taban, fermuar, düğme gibi çok sayıda detay vardır. Tercih ettiğiniz modele göre eklemeniz gereken malzemeler farklılaşır. Modelinize karar verdikten sonra sap, kapak, taban, kilit gibi birçok parçayı Hobipop’tan tedarik edebilirsiniz. Ahşap, metal, deri gibi farklı malzemelerden üretilen saplar, oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda boncuklu ve desenli çanta sapları da vardır. Çanta sapının yanı sıra modeliniz de uygunsa büzgü aparatını da tasarımlarınıza ekleyebilirsiniz.


Yeni başlayanların pek de aşina olmadığı terimlere değinerek Hobipop’un ürün çeşitliliğinden bahsetmekte de fayda var. Burs adı verilen ve çantaların ağız kısmında kullanılan mekanizmalar, tasarımınızın kolayca açılıp kapanmasına yardımcı olur. Bu sayede eliniz yeni bir model örebilecek kadar yatkınlaştığında, farklı malzemelerle tasarımlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Ağız kısmına bir de kilit eklemek isterseniz metalik renklerde olan mıknatısları satın alabilirsiniz. Hobi ürünlerinde sunduğumuz yüksek çeşitlilik sayesinde kare-yuvarlak, dar-geniş, örgü-dikme gibi farklı modelleri kolayca tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi Yapımı İçin Gerekli Olan Her Şey

Amigurumi son yıllarda en çok sevilen hobisel çalışmaların başında gelir. Peluş oyuncakların tahtına göz koyan, daha sağlıklı ve doğal oyuncakların üretimine imkân veren amigurumi sanatı ile bebekler için güvenli diş kaşıyıcılar, emzik askıları da tasarlanabilir. Tamamen doğal yapıda olan ve bebeklerin ilgisini cezbetmesi için farklı biçimlerde tasarlanan diş kaşıyıcı tahtalar üzerine farklı figürler örülebilir. Bu tahtalar, bebeğinizin ince motor becerilerini geliştireceği gibi sağlığına hiçbir zarar vermeden dişlerini kaşımasını kolaylaştırır. Emzik askısı tasarlamak isteyenler, bebek güvenliği düşünülerek tasarlanmış klipsleri Hobipop’ta bulabilir. Yaprak, roket, ay, yıldız gibi farklı biçimlerde tasarlanan klipsler, her zaman güvenli bir kullanım olanağı sunar.


Emzik askılarında genellikle floş ip kullanılır. Canlı renklerde olan floş ipler, 2 mm kalınlığa sahiptir. Ticari amaçlı üretmek için amigurumi malzemelerine ihtiyacınız varsa “Handmade” etiket düğmelerden de istediğiniz sayıda satın alabilirsiniz. Bu etiketler, ürünün doğallığını ve el emeği olduğunu vurgulamanızı sağlar. Amigurumi oyuncaklarınıza takmanız için sunulan gözler, vik vikler, müzik kutuları ile son derece profesyonel ürünler meydana getirebilirsiniz. Daha kolay bir şekilde tasarımınıza son halini vermek için amigurumi kitleri satın alabilirsiniz. Mutlu su aygırı, minik tavşan, yavru panda gibi farklı ürünleri elde edebileceğiniz kitlerin içerisinde elyaf, aksesuar, ip, tığ ve yardımcı kitap bulunur.

Birbirinden Şık Takı ve Anahtarlıklar Tasarlamanız İçin Kaliteli Parçalar

Evde hobi malzemeleri deyince ilk akla gelenlerden biri takı tasarlamak için kullanılan ürünlerdir. Takılarda kullanılan kolye uçları, ipler, tokalar, taçlar… Kısacası aradığınız her şey Hobipop’ta bulunur. Kolye uçlarının üzerine epoksi ile çok özel tasarımlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda küçük örgü figürler de uygun yapıştırıcılarla kolye ucuna yapıştırılabilir. Yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi farklı biçimlerde üretilen uçlar ile yeni nesil tasarımlar da elde edebilirsiniz. Hobi eşyaları arasında yaygın olarak tercih edilen anahtarlıklara da Hobipop kalitesiyle sahip olabilirsiniz. Peluşlu anahtarlıklar ya da kendinize özel tasarımlar için kancalar arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.


Saç aksesuarları kullanmaktan hoşlanan kızınız ya da kendiniz için rengârenk tokalar, taçlar tasarlamak sandığınız kadar zor değildir. Klipsli, çıtçıtlı tokalar ve timsah toka gibi farklı çeşitler arasından zevkinize hitap eden bir seçim yapabilirsiniz. Hobi takı malzemelerine ilgi duyanlar, metal ya da plastik taçlar üzerine de uygulama yapabilir. İstediğiniz tasarımı elde edebilmeniz için paraşüt ipi, misina ipi ya da paket ipi gibi seçenekler vardır.

Özgün Tasarımlarda Kullanacağınız Hobi Yardımcıları

Hobi süsleme malzemelerinin işlenmesi ya da farklı aksesuarlarla daha özgün bir yapıya kavuşturulması sürecinde yardımcı ürünler kullanılır. Bunlardan biri olan punch iğnesi, amigurumi çalışmalarında yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda üç boyutlu nakış işleri de bu iğne ile yapılabilir. Paspas, koltuk örtüsü, nevresim gibi kumaşlar üzerine punch iğnesi ile yapacağınız işlemeler, evinizde istediğiniz şıklığı elde etmenizi kolaylaştırır. 0.30 mm kalınlığında bakır tel, örgü malzemeleri ile yapacağınız tasarımlarda işinize yarayabilir. Makrome yapmayı sevenlerin sıklıkla kullandığı yuvarlak cam aynalar, tepsi tabanı olarak da tercih edilebilir. 20, 25 ya da 33 cm kalınlığında olan aynalardan dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Kaliteli Yapıştırıcılar ve Silikonlar

Ahşap hobi ürünlerini ve diğer ürünleri tasarlarken dayanıklılığın sağlanması son derece önemlidir. Özellikle tasarladığınız ürünlerin satışını yapacaksanız, dayanıklılığı daha da fazla önemsemeniz gerekir. Pointer, PVA, Glamour gibi kaliteli markalara ait yapıştırıcılar ile tüm malzemeleri dayanıklı bir şekilde yerine yerleştirebilirsiniz. Özellikle sepet örgü malzemelerinde yapıştırılması gereken çok sayıda parça vardır. Bu nedenle tercih edeceğiniz yapıştırıcı, yapıştırılması gereken malzemelere uygun olmalıdır. Glamour ekstra kumaş yapıştırıcısı ile nakış işlemesi yaptığınız kumaşları istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Silikon yapıştırıcılar ise boncuk, kağıt, yapay çiçek gibi birbirinden farklı yüzeylerde kullanılabilir. Örgü tepsi malzemeleri satın almayı planlayanlar, punch tutkalını da sepetlerine ekleyebilir. Bu ürün ipliklerin sökülmesini engelleyerek tasarımların daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Tepsi Yapımında Kullanılan Taban ve Saplar

Hobi ahşap malzemeleri ile en çok tasarlanan ürünlerden biri tepsidir. Örgü sanatı ile ahşap doğallığını buluşturan tepsi tabanları ile hiçbir yerde bulamayacağınız özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Kare, dikdörtgen ve daire gibi farklı biçimlerde olan tabanlarda ebat alternatifleriniz de vardır. Suni deriden elde edilen saplar, tepsinizin kullanılabilir hale gelmesi için gereken bir diğer parçadır.

Ayağınızı Sıcacık Tutacak Patikler İçin Tabanlar

Kış aylarında özellikle kadınların daha fazla tercih ettiği patikleri günümüzde farklı tasarımlara sahip olarak şık bir ayakkabı gibi üretmek mümkündür. Bunun için farklı beden  seçenekleri ile sunulan tabanları satın alabilirsiniz. Keçeden elde edilen tabanlar, kaymaya sebep olmadan rahatlıkla kullanılabilir.

En Güzel Renklere Sahip Boyalar

Ahşap boyamalık ürünlerde kullanacağınız renklere karar verdikten sonra dilediğiniz boyaları Hobipop’tan temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kumaş boyası ihtiyaçlarınızda zengin renk seçeneklerini de gözden geçirmelisiniz. Viktoria marka boyalar ile giysi ya da çanta boyaması yapabilirsiniz. Bunun için komple bir boyama yapmanıza gerek yoktur. Batik çalışmalarda Viktoria ürünlerini tercih edebilirsiniz. Viktoria kaynatma usulünde ve çamaşır makinesinde yapılacak boyamalar için uygundur.

Hobi Malzemelerinde En Uygun Fiyat Seçenekleri

Hobi amaçlı yapılan çalışmalarda fiyat önemli bir detaydır. İnsanların istedikleri tasarımı ortaya çıkarma hevesi, çoğu zaman malzeme pahalılığına takılabilir. Bu duruma bir son vermek için en ucuz hobi malzemelerinin bulunduğu Hobipop’u tercih etmelisiniz. Ürün çeşitliliği, kaliteye önem vermesi ve cazip fiyatlarıyla ön plana çıkan online mağazamız, farklı hobi sahiplerinin buluşma noktasıdır. Ucuz hobi malzemelerinden tek seferde istediğiniz sayıda satın alabilirsiniz. Siz de ihtiyacınız olan ürünleri hemen sepetinize ekleyin ve cazip fiyat fırsatlarını kaçırmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.