x
Sıralama seçin

Fimo Hamur Boncuk Modelleri

Fimo boncuklarla yapılan takıları son zamanlarda herkesin bileğinde, kulağında ve boynunda daha fazla görür olduk. Genelde çocuk takılarında kullanılan bu renkli ve hafif fimo hamur boncuk modellerinin popülaritesi gençlerde ve kendini genç hissedenlerde devam edecek gibi görünüyor.

Rengarenk takıların başrolü olan fimo boncukları gelin daha yakından incelemeye ve takı tasarımlarınız için keyifli bir adım atmaya ne dersiniz?

Fime Boncuk Nedir?

Fimo boncuk, polimer kil olarak bilinen bir hobi malzemesinin işlenip şekillendirilmesi ve fırınlanmasıyla oluşan kullanıma hazır boncuklardır. Fimo hamuru son derece kolay şekillendirilir ve ev fırınında bile çabucak kurur. Su içermediği için pişirme esnasında çatlama, kırılma gibi kötü sürprizler yaşanmaz. Piştikten sonra zımpalama, oyma, delme gibi işlemler de çok kolay olmaktadır. Hafif fakat sağlam bir malzemedir bu sebeple takı yapımına oldukça uygundur.

Fimo Boncuk İle Neler Yapılır?

Fimo boncuklar hem takı tasarımına yeni başlamak isteyen kişiler için hem de takı tasarımında ustalaşmış kişiler için tercih edilebilecek, kolay kullanılabilecek malzemelerden biridir. Aklınıza gelecek tüm takı modelleri için kullanabilirsiniz. Tüm takı modelleri için uygun bir malzeme olacaktır.

Fimo boncuklar özellikle kolye yapımında kullanılan, popüler malzemelerden biridir. Misina ipiyle bağlayabilir ya da metal zincirle zenginleştirerek farklı modeller oluşturabilirsiniz. Fimo boncukları kolye yapımında tek renk kullanabileceğiniz gibi birbirine uyumlu renklerdeki boncukları da bir arada kullanabilir, farklı desenler ve şekillerdeki boncuklardan yardım alarak eğlenceli modeller yaratabilirsiniz. Birkaç kolyenin bir arada kullanıldığı kolye kombinlerinden siz de hoşlanıyorsanız fimo boncuklardan yapılmış rengarenk kombinler, bunun için biçilmiş kaftan. Özellikle yaz mevsiminde bikini ve mayolarla beraber hoş bir kombin oluşturabilirsiniz.

Yaz mevsimi demişken halhallardan bahsetmeden olmaz. Halhallar, yaz mevsiminin olmazsa olmaz takılarından biri. Fimo boncuklar, renkli ve eğlenceli modelleriyle yaz takısı için oldukça uygun olacaktır. Fimo boncukların ince ve yumuşak formu sayesinde halhalınızı çok rahat kullanabilirsiniz. Üstelik hafifliği sebebiyle bileğinizde olduğunu dahi unutabilirsiniz.

Pek çok tarzla uyum sağlayan fimo boncuklar, mükemmel bileklikler için de idealdir. Son dönemde fimo boncuklarla tasarlanan isim yazılı bilekliklerin de revaçta olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Tasarladığınız bilekliği ister tek kullanın, isterseniz de birden fazla bileklikle kollarınızda renkler ve desenlerle bir parti yapın!

Hafif bir malzeme olması sebebiyle fimo boncuklar kulaklarınız için de uygun bir küpe malzemesi olacaktır. Halka küpelere geçirdiğiniz küçük ve yassı fimo boncuklarla rengarenk küpeler tasarlayabilirsiniz ya da fimo boncukları alt alta dizerek uzun küpeler yapabilirsiniz,tamamen yaratıcılığınıza kalmış!

Fimo Boncuk Çeşitleri

Hamur boncuk ya da diğer adıyla fimo boncuklar da kendi arasında çeşitlere ayrılmaktadır. Bu sayede fimo boncuk tek bir boncuk türü olsa da aynı boncuk türünden farklı modelde pek çok takı tasarlamak mümkün olmaktadır. Hobipop'ta kullanmak istediğiniz tüm fimo boncuk modellerini bulabilirsiniz.

Disk şeklinde olan fimo boncuklar desensiz üretilmektedir. Tıpkı diğer fimo boncuklar gibi dizi şeklinde satılır. Tek renk ya da yakın birkaç rengin kombin yapılmasıyla bir dizi oluşturulurak satılır. 6 mm olan fimo boncuk modelleri,ortadan deliklidir. Hobipop'ta disk boncuk dizisi 37-40 cm uzunluğunda satılmaktadır. Özellikle küpeler için biçilmiş kaftandır.

Silindir fimo boncuklar da ortadan delikli olarak ve dizi şeklinde satılır. Disk boncuklardan daha hacimlidir. Tek renk diziler olabildiği gibi rengarenk dizilerde bulabilirsiniz. Silindir boncuk dizileri de 37-40 cm uzunluğunda satılmaktadır. İstediğiniz her takı çeşidinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Desenli Fimo Boncuk Modelleri

Desenli fimo boncuk modellerinde ise Hobipop olarak olabildiğince fazla modele yer verdik. Kendinden desenli bu boncuklar da dizi halinde satılır ancak dizideki boncuk sayısı belirlidir.

Fimo boncuklarla takı tasarlamanın en eğlenceli kısmı desenli fimo boncuklar olabilir. Desenli fimo boncuk dizi olarak tek desende ve tek renkte satılabildiği gibi, bir tema belirlenerek bu temaya göre farklı desenler ve renklerde de satılabilir. Üstelik desenli fimo boncuklar, diğerleri gibi sadece yuvarlak değil, desenine uygun kesilmiş şekilde satılmaktadır. Şekilli fimo boncuk modellerinde pek çok alternatif mevcuttur.

Kalpli, ayıcıklı, meyve fimo boncuk, desenli boncuk denince akla gelen ilk modellerden olmaktadır. Ancak çok daha fazla çeşit olduğuna emin olabilirsiniz. İster aynı diziden boncuklar kullanarak takınızda bir tema belirleyin, isterseniz de farklı dizilerden boncukları kullanarak çok renkli, çok temalı, farklı takılar tasarlayın.

Zengin Renk ve Desen Seçenekleri İle Fimo Boncuk Satın Al

Hobipop olarak sizlere  takı tasarımınızda eşlik edecek en zengin renk ve desen seçenekleriyle yanınızdayız. Bileğinizde, kulağınızda ya da boynunuzda size gün boyu eşlik edecek eğlenceli, göz alıcı tasarımlarınızı en renkli fimo boncuk modellerimizle tasarlayabilirsiniz.

Fimo Boncuk Fiyatları

Hobipop'ta sadece desenler ve renkler konusunda zengin bir koleksiyon değil aynı zamanda en ucuz fimo boncuk çeşitlerini bulabilirsiniz. İstediğiniz takıyı, kaliteden taviz vermeyen uygun fiyatlarla oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.