x
Sıralama seçin

El Nakış İpleri

Nakış ipliği arayışınızda hem kaliteli hem de birbirinden özel fiyatlara ürünler mi arıyorsunuz? O halde en doğru adrestesiniz…


El nakış ipleri alışverişinizde tercih edeceğiniz firmamız ile sizler de aradığınız ipliklerin en kalitelisine ulaşım sağlamış olacaksınız. Son zamanların en çok tercih edilen hobisi olan el işi yapmak tamamı ile stres attıran bir aktivite olarak görülüyor. Bu durum ise elişinin farklı yöntemlerinin yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur. Kadınların vazgeçilmez bir parçası olan el işi malzemeleri ile sizler de kendinize yeni bir hobi edinirken evinizin eksiklerini en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu hobinizi gerçekleştirirken de tercih edeceğiniz ipliklerin en kaliteli olanlardan olmasına dikkat etmelisiniz.

Nakış İpliği Nedir?

Nakış ipliği farklı birçok özellikte bulunabilecek olan ürünlerdir. Genellikle polyesterden yapılma olan bu ipler yıllardır kadınların severek ve boş vakitlerinin yoldaşı olmuş olan el işleri için en önemli parça olarak kendisini göstermiştir. Farklı markalarda ve farklı şekillerde olabilir. Renk renk olan bu ürünler ile sizlerde aradığınız ürünleri en iyi şekilde gösterecek olan seçeneklerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Hobipop’ta satışa sunulmuş olan en önemli ürünleri sizler için bir araya getirdik.


Son zamanların en çok tercih edilen ürünü olan pamuk iplikler sayesinde uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Yıkanabilir olan ürünlerden üretilmiş olan bu ipliklerin farklı çeşitleri de yer alıyor. Bu çeşitler ile farklı el emeği ürünler üretilebilmektedir. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir.

 • Kanaviçe işlemesi,
 • Punch işlemeleri,
 • Brezilya nakışı,
 • İğne oyaları,
 • Tığ işi örgü,
 • Şiş işi örgü,
 • Amigurumi,
 • Dantel işlemeleri vs.

Nakış İpliği Malzemesi Ne Olmalı?

Farklı renk, çeşit ve malzemelerden üretilen bu nakış ipleri için nasıl seçilmesi ve seçilirken nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz? Birbirinden farklı renkleri ve markaları tercih ederken dikkat edeceğiniz farklı özellikler bulunuyor. Renklerin seçiminde her ne kadar kendi zevkinize bırakıyor olsanız da ürünün kendisini seçerken nakış ipliğine uygun kumaşı tercih etmek zor olabilir. Bunun için kumaşa uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Örneğin kullanacağınız ürün etamin kumaş için uygun olmadığı durumlarda görüntüsünde bozulmalar oluşabilir. Bu nedenle farklı kumaş tıplarına farklı ipliklerin alınması gerektiğini bilmelisiniz.


Nakış iplikleri için tercihiniz her zaman %100 pamuk olan ürünlerden yana olmalıdır. Hobipop olarak sizlere sunduğumuz ürünlerin hemen hemen her biri %100 pamuk ürünlerdir. Bunların yanı sıra %100 akrilik olan ürünlerimiz de yer almaktadır. Her zaman en iyisini satışa sunan Hobipop ile sizler de hobilerinizi en kaliteli şekle dönüştürün…

Hobipop Nakış İpliği Çeşitleri

Yapacağınız el işinin çeşitlerine uygun olan ipliği bulmak için hangi kumaşa hangi ipliğin kullanılacağını bilmeniz gerekir. Farklı birçok çeşidi bulunan iplikler sayesinde sizler de kullanacağınız ürünü en uygun şekilde seçebilirsiniz. Nakışlarınızda kullanacağınız ipliklerin çeşitleri oldukça fazladır. Bu çeşitlilik el işinin uygulanma tekniğine göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda boyutlarına ve kalınlıklarına göre de oldukça çeşitlidirler. Nakış ipliği çeşitleri için 5 farklı ürünü sizlere topladık.


Nakışlarda kullanılan ürünlerin bu denli fazla olmasının en büyük sebebi her zaman için kullanılan tekniklerin fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca modellerde ipliğin duruşunun da önemsenmesi üzerine iplik çeşitleri artmış ve farklılaşmıştır. Öyle ki, daha parlak görünmesi adına merserize edilmiş olan ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede daha parlak bir görüntü elde edilmiş olur.

1. İnci Pamuk İpliği

Parlak rengi ile göz kamaştıran ürünlerden birisi olan inci pamuk ipliği son zamanlarda genellikle kazaklarda kullanılmakta olan bir iplik çeşididir. %100 pamuk malzemelerden üretilmiş olan bu ürünlerin merserizasyon işleminden geçirilmiş olması nedeni ile bu şekilde parlak olduğu bilinmektedir. Eğer sizler de tığ, örgü veya punch işlerinizde kullanacağınız bir nakış ipi arıyorsanız ilk tercihiniz her zaman için bu çeşit olmalıdır. Punch iplikleri olarak web sitemizde yer alan alt kategorimizde sizler de bu ürünlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

2. Etamin Nakış İpliği

Etamin kumaş havlularda, masa örtülerinde ve seccade kumaşları olarak biliniyor. Kanaviçe olarak adlandırılan işleme de bu etamin ipliği ile yapılmaktadır. Renk renk çeşidi bulunan bu ürün en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Aynı zamanda muline ip olarak da satılmakta olan bir üründür. Etamin el işlemesi yapılırken tercih edilen farklı iplik markaları bulunuyor. Sizler için bunların en kaliteli olanlarını tercih ederek satışa sunmaktayız. Sizler de bu ürünlerimiz arasından zevkinize ve el işi kumaşlarınıza en uygun olan ürünlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerimiz şu şekildedir:

 • Puppets el nakış ipleri,
 • Punch el nakış ipleri,
 • Nakış simleri,
 • Dmc muline el nakış ipleri…

3. Orlon Nakış İpi

Farklı bir el işi tekniği kullanılarak yapılan ve kanaviçenin farklı bir versiyonu gibi görünen ve aynı zamanda birçok işleme tekniğinde kullanılabilecek olan bir iplik türüdür. Nakış ipliği tercih edilirken genellikle bebek kazakları veya punch işlemelerinde ilk tercih edilen iplik çeşidi bu üründen yana olmaktadır.

4. Floş Nakış İpliği

Tek iplik nakış ipliği olarak bilinen bir iplik çeşididir. Floş nakış ipliği günümüzde genellikle iğne boyama gibi ince işçilik arz eden hobi işlerinde kullanılmaktadır. Sizler de bu gibi işlerinizde en kaliteli ürüne ulaşmak isterseniz her zaman için ilk tercihinizi hobipop yönünde yapmalısınız.

5. Nakış Simleri

Sizler için satışa sunduğumuz ve son zamanlarda en çok tercih edilen iplik çeşitlerinden birisi de nakış simleridir. Nakış simleri, simli bir ip olan ürünün kullanılan işleme yönteminde kendisini simli ve gösterişli göstermesine yarar. Nakış ipliği tercihinizi bu üründen yana yapmanız sizleri çok daha iyi bir ürün çıkarmanıza destek olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.