x
Sıralama seçin

Punch Kiti Çeşitleri

Yaparken keyifli, elde edilen sonuçla şık sunumlar gerçekleştiren punch için “punch nedir, punch için gerekli malzemeler nelerdir, punch kiti nedir, hangi malzemeler kullanılmaktadır, hangi kumaşlar punch için uygundur?” gibi sorularla bu rahatlatıcı ve üretimi keyifli etkinliği detaylarıyla aktaracağımız bu yazı, pek çok sorunuza yanıt oluşturacaktır.

Punch ve Punch Nakışı Nedir?

Punch, nakış kumaşı üzerine, kendi özel iğnesi ile 3 boyutlu görünen bir işleme tekniğidir. Punch işlemeleri ile boş zamanınızı değerlendirebileceğiniz gibi, tasarımlarınızla geniş bir kitleye de hitap edebilirsiniz. Bu teknikte, sanılanın aksine dikiş yapılmaz, iğne kumaş üzerinde yani yüzeyde kalır, iğne yüzeyde kalırken, delme iğnesi, ipliği kumaşa doğru yöneltir. Punch nakşı, üç boyutlu bir işleme tekniğidir. Yaparken zevk aldıran, benliği rahatlatan bir etkinlik olmakla beraber yapımı da oldukça kolaydır. Daha çok dekoratif ürünler için kullanılan punch nakış, havlu kenarları, kırlent, paspas, koltuk şalı, duvar halısı gibi ürünler oluşturmakta da kullanılmaktadır. Hobibop’ta elde edebileceğiniz gerekli punch malzemeleri ile dilediğiniz nakşı işleyebilirsiniz.

Punch Hangi Kumaşlarla Yapılır?

Punh işlemeler, pek çok kumaşla işlenebilmektedir. Bu kumaşların başında ise keten kumaş, Amerikan bezi, etuval gerdanya kumaşı, etuval begonvil, nakış keteni, keşiş bezi, çuval bezi gibi farklı kumaşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz kumaş gibi kumaş örgüsü boyutunun, iğne ve iplik boyutu ile örtüşüyor olması ortaya çıkartacağınız ürünün kalite ve estetiği için oldukça önemlidir.

Punch Kiti Nedir?

Punch kiti nedir sorusuna yanıt arayanlar için en doğru adres Hobipop olacaktır. Punch işlemi için gerekli olan aparatların bulunduğu malzeme grubudur punch kiti. Kasnaklar, iğneler, iplikler gibi birçok punch malzemesi bu kitin içerisinde yer almaktadır.

Punch İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Punch kiti seti olarak da bildiğimiz punch setler, içerik olarak punch işleminde gerekli olan tüm malzemeleri barındırmaktadır. Punch için gerekli malzemeleri

  • delme iğnesi,
  • işlem için en uygun kumaş seçeneği,
  • desen çıkarmak için kopya kâğıdı,
  • iplik ve yün olarak sıralamak mümkündür.

Hobibop’un punch nakış malzemeleri ile en güzel tasarımları oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk etapta elde etmeniz gereken bir punch başlangıç seti olmalıdır. Bu setlerin içerisinde, kasnak, iğne, iplik, şablon, kumaş, ip temizleme makası bulunmaktadır. Daha sonra, yine Hobibop kasnaksız ve iğnesiz devam setleri ile gerekli malzemelerinizi rahatlıkla temin edebilirsiniz. Kasnaksız ve iğnesiz devam setleri içerisinde;

  • 7 adet 25 gramlık iplik,
  • 35x35 ölçülerinde bir adet düz, bir adet kareli kumaş,
  • 1 adet vidalı kasnak,
  • 1 adet silikon yapıştırıcı,
  • 2 adet A4 şablon,
  • 1 adet A4 karbon kâğıdı içermektedir. Punhch malzemelerini set halinde elde edebileceğiniz gibi tek tek olarak da temin edebilirsiniz.

Hobibop Punch Nakış Seti İçerikleri Nelerdir?

Hobibop, tek tek temin edebileceğiniz pek çok punch malzemeleri ile beraber, başlangıç kitleri, punch kiti seti gibi çok daha geniş kapsamlı fırsatlarla sizleri buluşturmaktadır. Hobibop iğneli punch nakış kiti otobüs seçeneği, özellikle henüz başlayanlar için olduklça rahat ve ideal bir üründür.  İğneli punch nakış kiti panda içerisinde 15cm kasnak, punch nakış iğnesi, bir adet dikiş iğnesi, bir adet baskı kumaş, yeterli derecede iplik içeriği ile satılmaktadır. Bu kitler içerisinde iğneli nakış kiti balina ve iğneli nakış kiti salyangoz gibi daha pek çok seçenekle dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

Tüm bu kitlerle beraber iğnesiz olarak punch devam setlerini de temin edebilirsiniz. Devam setlerinde, şablon, karbon kâğıdı, kasnak, yapıştırıcı, ip seçenekleri ile punch kumaşı temin edilmektedir. Devam setlerinin başlangıç setleri ya da punch kitlerinden farklı olarak iğnesi bulunmamaktadır. Ayrıca temin edebileceğiniz punch malzemeleri içerisinde üç farklı kalınlıkta tasarlanmış olan punch iğne seti, 50ml, 100ml, 30gr gibi ölçülerle soğuk sıvı silikon yapıştırıcılar, ahşap ve plastikten üretilmiş, kare ve daire kasnak çeşitleri de mevcuttur.

Hobibop, işlemelik kumaşları, iğne setleri, iplik temizleme makası, etuval kumaşlar gibi farklı kumaş seçenekleri, biyeler, malzemelerinizi düzenli tutabileceğiniz, farklı renkleri ile dikkatinizi çeken dikiş kutuları ve punch işlemelerinizi daha özel kılacak olan punch kumaş seçenekleri için Hobipğop’u ziyaret edebilir, ihtiyaçlarınızı keyifle karşılayabilirsiniz. Punch işlemelerinin en özel malzemesi olan punch kumaş seçenekleri için de yine Hobipo’un koleksiyonlarını değerlendirebilirsiniz. Koyu füme, mint yeşili, kapiçino, krem rengi, açık lila, açık yavruağzı gibi zengin bir renk yelpazesi ile sizi karşılayan kumaş seçeneklerini, punch kiti seti ve punch için gerekli tüm malzemeleri Hobibop ile gönül rahatlığı ve zevkle temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.