x
Sıralama seçin

Ponpon Modelleri

El emeği ürünlerde yetenek elbette önemli ancak ortaya çıkan tasarımı doğru aksesuarlarla desteklemek de çok önemli. Hem dikiş hem de örgü ürünlerinizde kullanabileceğiniz ponponlar, senelerden beri popülaritesini kaybetmeyen en önemli hobi malzemelerinden, en önemli tamamlayıcılardan biri olabilir.

Aklınıza gelecek tüm el emeği ürünlerinizde hayal gücünüzü kullanarak değerlendirebileceğiniz ponponlar, önceden ip yardımıyla elde yapılıyordu. Ancak gelişen teknolojiden ponponlar da nasibini aldı ve el yapımı ponponlar yerini peluş ponponlara ve metrelik ponpon modellerine bıraktı. El yapımı ponponlar, yerini tam olarak kaptırmış değil elbette ama gerek kolaylık gerek simetri gerekse de uzun kullanım ömrü sayesinde hazır ponponların öne geçtiğini söyleyebiliriz.

Ponpon Modelleri ve Çeşitleri

Ördüklerinizde, diktiklerinizde kullanmanız için Hobipop olarak sizlere geniş renk skalasıyla iki çeşit ponpon sunuyoruz. Genelde şapka ya da berelerde kullanabileceğiniz peluş ponponlar ve çok daha geniş bir kullanım alanı olan renkli şerit ponpon modellerini kullanırken yaratıcılık tamamen size kalmış.

Renk Renk Şerit Ponpon Modelleri

Şerit ponponlar, pamuklu bir şerit üzerine minik ponponların sabitlenmesiyle ortaya çıkan şık bir hobi malzemesidir. Genelde tek renk olan bu ponpon şeritleri karışık renklerde de bulabilirsiniz.

Şerit ponponların kullanımı tekli ponponlara göre çok daha kolaydır, çok daha fazla ponponu tek seferde ürününüze dikebilirsiniz. Ponponların birbirine daha yakın olmasını isterseniz şeridi pile yaparak daha sık dikebilir ve daha yoğun bir ponpon görünümü elde edebilirsiniz. Ponponların sallanması yerine sabit durmasını istiyorsanız ponponları direkt kendi ipinden sabitleyebilirsiniz. Böylece tek bir ponpon çeşidini 3 farklı modelde kullanabilirsiniz.

Şapka Ponponu Modelleri

Hem el yapımı hem de hazır şapka ve berelerin olmazsa olmazı, tamamlayıcısı ponponlardır. Tepeye tutturulan bir ya da iki ponpon olmadan çoğu bere ya da şapka tamamlanmış görünmez bile. Tabii her şapka ya da bere için ille de ponpon gerekmez ama genelde sevilen görüntü olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Şapkanızı ya da berenizi el örgüsü yapıyorsanız ve aynı ipten ponpon istiyorsanız örgü yardımcı aparatları kategorimizde bulunan ponpon yapma aletiyle istediğiniz boyutta ponponları kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Şapka ve ponponlarda aynı ipten ponpon yerine peluş ponponlardan hoşlanıyorsanız Hobipop sizin için de doğru adres. Renk renk peluş ponponlar sizin de şapkanızı, berenizi tamamlayacak. Dikerek kolaylıkla sabitleyebileceğiniz peluş ponponlarını aynı zamanda anahtarlık olarak da, çanta aksesuarı olarak da kullanabilirsiniz.

Şerit Ponponla Neler Yapılır?

Şerit ponponları dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz ancak biraz fikir isterseniz sizler için harika önerilerimiz var. Ponpon şeritler özellikle kırlent kenarlarında çok şık ve tatlı bir seçenek olacaktır. Koltuğunuza, yatağınıza renk katacak kırlentleri ponpon şeritlerle süslemek çok kolay ve etkili bir seçenek.

Şerit ponponları, şallarınızın kenarında ve kazaklarınızın, hırkalarınızın kollarında da kullanabilirsiniz. Basit bir modele bile hareket katan şerit ponponlar, geniş renk skalasına sahip. Böylece her renkten ürününüz için uygun bir renk bulabilirsiniz. Uyumlu renkler kullanabileceğiniz gibi, zıt tonları bir arada kullanarak eserinizde kontrast yakalayabilirsiniz.

Genelde ince bir şerit ve küçük ponponların kullanıldığı şerit ponponlar TV karşısında keyif yaparken üzerinize atmak için ördüğünüz TV battaniyeleri üzerinde de çok şık duracaktır. Tığla işleyerek ya da dikerek kolayca sabitleyebilirsiniz.

Ponpon Fiyatları

Küçük ama etkili bir aksesuar olan ponponların fiyatı da üzmeyecek cinsten. Hem şapka ve bereleriniz için kullanacağınız peluş ponpon modelleri hem de şerit ponponlar son derece uygun fiyatlarıyla Hobipop'ta sizleri bekliyor.

Şerit ponponların fiyatlandırması metre üzerinden yapılmaktadır ve teklif peluş ponponlara göre biraz daha uygundur. Kaç metre almak istiyorsanız alışveriş sayfasından ona göre seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.