x
Sıralama seçin

Arma Modelleri

Armalar, tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan, her türlü malzeme üzerinde, farklı arma modelleri ile pek çok yüzeye uygulanabilen tuhafiye ürünlerinden biridir. Tekstil, ayakkabı, çanta, ceket, t-shirt gibi pek çok ürün üzerinde sıklıkla kullanılan, ürüne, hem estetik görünüm hem tasarımda zenginlik katan önemli detaylardandır. Hobipop, pek çok ürün üzerinde görmeye alıştığımız bu detay ürünlerde farklı seçeneklerle sizleri buluşturuyor. Arama etiketler kategorisinde yer alan seçeneklerle tanışmak için Hobipop’u ziyaret edebilirsiniz.

Arma Nedir, Ne Zamandan Beri Kullanılmaktadır?

Kıyafet, şapka, çanta gibi ürünler üzerinde kullanılan arma, belli markalara, farklı görsellere sahip, bir çeşit dokuma etiket olarak bilinmektedir. Günlük kullandığımız kıyafet, aksesuar, eşya gibi pek çok ürün üzerinde sıklıkla görmeye alıştığımız, görseli ile şıklık ve dikkat çekici bir algı yaratan armalar ne zamandan beri kullanılmaktadır? Armalar, uzun çağlardan, uzun yıllardan beri var olan, kalkanlarda, askeri kıyafetlerde, sıklıkla kullanılan, belli bir aileye, soya ait olmayı simgeleyen, zamanla elbise, ayakkabı, şapka gibi kıyafet ve aksesuarlar üzerinde kullanılmaya başlanan etiket modelleridir. Armalar, ilk kullanılış sebeplerinden çok da uzaklaşmış değildir. Günümüzde bazı sektörlerde lana özgü armalar, spor kulüplerine özel armalar, polis kıyafetleri, pilot kıyafetleri, askeri üniformalar gibi kıyafetlerde ve aksesuarlarda kullanılan armalar, genellikle kıyafetlerin dirsek kesiminde kullanılan arma yama seçenekleri, belli markalara ait armalar gibi ürünün, statünün neye, hangi dereceye ait olduğunu simgeleyen malzemeler olarak, hâlâ ilk işlevselliğini sürdürmektedir. Bununla beraber armalar, sivil, günlük hayatta da sıklıkla kullanımına başvurduğumuz, çeşitli nesnelerin görselleri ile kumaş üzerini süslemek için kullandığımız detaylardır.

Arma Etiketler Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Arma etiketler, farklı pek çok malzemeden üretilebilen tasarımlardır. Deri, kauçuk, kauçuk transfer, poliüretan plastik grubuna ait ve tekstil sektöründe çok sık kullanılan TPU gibi malzemelerle üretilmektedir. Arma etiketler, renklere derinlik ve canlılık veren damla olarak üretilmektedir.

Arma Çeşitleri Nelerdir?

Armalar, farklı görsellere, farklı alanlara ve farklı yaş gruplarına hitap eden seçeneklere sahiptir. Bununla beraber, Hobipop’ta da farklı görsellerle temi edebileceğiniz, kumaşa yapışan sticker, dikilebilir arma, yapışabilir arma, ütüyle yapışan arma, dokuma arma, metal ile tasarlanmış arma,  gibi farklı yöntemlerle uygulanabilen seçenekler de farklı arma seçeneklerindendir.

Hobipop Ütü İle Yapışan Arma Seçenekleri Nelerdir?

Ütü ile yapışan arma modelleri, uygulamanın pratikliği sebebiyle sıklıkla başvurulan ürünlerdendir. Hobipop’ta yer alan ütü ile yapışan arma seçeneklerinden yaprak arma, farklı seçenekleri ile kaktüs arma, palmiye arma, çeşitleri ve eğlenceli tasarımı ile gezegen armalar, eğlenceli yiyecek ve içecek arma modelleri gibi armaları, kıyafet ve aksesuarlar üzerinde kullanabilirsiniz. Yama armalar, kıyafet ve aksesuarlarınızda bambaşka bir hava oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Armalar, kıyafet ve aksesuarlarda, sadece tasarım amaçlı kullanılmamaktadır. Bununla beraber, yırtık ve yanıkları onarmakta da armalardan faydalanılmaktadır. Bu arma seçenekleri ile beraber, farklı dokusu ve tasarımı ile aplike armalarda çok sık tercih edilmektedir.

Aplike Arma Nedir, Hangi Yöntemlerle Oluşturulmaktadır?

Farklı kumaş seçeneklerinin bir ahenkle oluşturduğu ürüne aplike denilmektedir. Aplik armalar en çok kullanılan armalar arasındadır. Aplike armalarda, çeşitli kumaşların bir araya getirilir ve ip ile birbirine tutturularak dikilir. Aplike armalar tasarlanırken, hem el dikişi hem makine dikişi olmak üzere iki dikiş yöntemi kullanılmaktadır. Aplike armalar açık ve kapalı olarak iki farklı tasarıma sahiptir. Açık aplike yönteminde kumaşlar birbirine paysız olarak dikilirken kapalı aplikelerde açık aplikeden farklı olarak, kenarlarda bırakılan kumaş payları içe doğru dikilmektedir. Aplike armalar, her yaş grubuna hitap eden bir çeşitliliğe sahiptir. Hobipop aplike arma koleksiyonu ise bu çeşitliliği sizlerle paylaşmaktadır. Özellikle çocuklar için tasarlanan modelleri en çok tercih edilen ürünlerdendir. Hjobibop, hazır aplik arma koleksiyonunda, çocuk kıyafet ve aksesuarlarında kullanılabilecek çok canlı ve eğlenceli arma modelleri ile sizleri karşılamaktadır. Ütü ile yapışmayan ancak kenarlardan dikilerek uygulanan, kız çocuklarının severek kullanacağı lol bebek aplike armalar,  Unicorn aplike armalar, çocuk kıyafet ve aksesuarlarında, sıklıkla tercih edilen aplikeler arasındadır. Unicorn aplike ütüyle yapışabilen bir özelliğe sahip olmakla beraber, dikilerek uygulandığında daha sağlam olacağından, önerilen uygulama yöntemi dikiş tekniğidir. Bu armalar farklı ölçülere göre, 8, 9 10 gibi ölçüleri ile satışa sunulmaktadır. Hobipop, sadece arma modelleri ile değil, kıyafet ya da aksesuarlarınızda, hobi etkinliklerinizde zevkle kullanabileceğiniz pek çok ürünü sizlerle buluşturmaktadır. Armalar gibi danteller, suni kürk ve tüyler, yapay çiçekler, ponponlar, tüyler gibi pek çok malzemeye, Hobipop ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.