x
Sıralama seçin

Punch Yapıştırıcı Çeşitleri

Zaman ne kadar değişirse değişsin, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin el işlerinin kıymeti asla değişmiyor. El işi ürünler de teknolojiden, değişen zamandan ve modadan nasibini alıyor elbette ama el emeğinin kıymeti asla değişmiyor, hatta gün geçtikçe bu kıymet daha iyi anlaşılıyor.

Zaman içerisinde farklı el işleri ön plana çıksa da şu zamanın en çok öne çıkanı sizin de tahmin edebileceğiniz gibi punch nakıştır. Punch nakış aslında yeni değil, hatta oldukça eski olduğunu söyleyebiliriz ancak son zamanlarda yeniden popülerleştiğini söyleyebiliriz. Punch nakışının yer aldığı ürünler her geçen gün artış gösteriyor ve bu popülarite uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

Punch Yapıştırıcısı Fiyatları

Hobipop olarak, punch sevdalıları için hem en uygun fiyatlı hem de en iyi sonuçları alabilecekleri tüm malzemelerin yanısıra, en kaliteli yapıştırıcıları da bir araya topladık. Hayalinizdeki deseni işleyebilmek için Hobipop size yeter de artar bile!

Punch yapıştırıcıları içerisinde en yüksek fiyata sahip olanlar kumaş yapıştırıcılardır. Sadece punch nakışı için değil diğer kumaşlar için de kullanılabildiği için çok yönlü bir üründür. Bu sebeple fiyatlandırması da buna uygundur. Son derece sağlam sonuçlar alabilirsiniz.

Sıvı silikon yapıştırıcılar da punch nakışları için son derece uygun olacaktır. Fiyat olarak kumaş yapıştırıcısından daha uygundur. Tutkallar da punch nakışları için hem uygun fiyat hem de aranılan sağlamlığı sunmaktadır.

Punch Nakışı Yapıştırıcı Nedir?

Punch nakış, 3 boyutlu bir işleme tekniğidir. Bildiğimiz nakıştan farklı olarak iğneyle kumaş üzerinde dikiş yapılmaz. Bunun yerine özel iğnesi kullanılarak, ip kumaşın üzerine ilmek şeklinde tutturulur. Dışarıda kalan bu ilmekler punch'ın dokulu, kabarık ve yumuşak yapısını oluşturur.

Punch nakışın diğerlerinden farklı olmasının sebebi kullanılan iğnedir. Normal bir iğne gibi içinden ipin geçtiği bir delik bulunur ancak aynı zamanda bu ip, iğnenin içindeki bir kanalda durur. Bu sayede işleme yaptıkça ip dokulu bir şekilde zemin üzerinde kalabilir.

Eğer punch nakışına merak saldıysanız ve sizler de bu hobinin tadına varmak istiyorsanız ipler, iğne, işlemeye uygun bir kumaş ve yapıştırıcı bu işin olmazsa olmazıdır. Yapıştırıcı, nakışa son noktayı koyan önemli bir elemandır.

Punch nakışların en büyük özelliğinin dokulu bir görünüme sahip olmasından, ipin kumaşa sabit olmamasından bahsetmiştik. İşte bu sebeplerden dolayı punch yapıştırıcısı, yaptığınız nakışı uzun süre kullanmak istiyorsanız en az ip kadar, iğne kadar önemli bir elemandır. Ön taraftaki dokulu kısmın sabit kalabilmesi için arka tarafa punch yapıştırıcısı gerekmektedir.

Punch Nakışı Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Punch için özel olarak üretilmiş ipleri ve iğneyi satın aldıktan sonra nakışı işleyeceğiniz bir kumaş parçasına ihtiyacınız var. Keten, keşiş bezi gibi yumuşak, pamuklu bir kumaşı çerçeve ya da kasnağa sabitleyerek gergin bir zemin elde ediyorsunuz. Sonrasında belli belirsiz bir kalemle oluşturmak istediğiniz deseni ya da figürü çiziyorsunuz. Bundan sonrasında işleme işi başlıyor.

Ortaya çıkan nakışlar punch tutkalı ile sabitleniyor ve sağlamlaştırılıyor. Punch tutkalıyla son noktası koyulan bu nakışları kırlentlerde, saç bantlarında, çantalarda ve daha aklınıza gelebilecek pek çok şeyde kullanabilirsiniz.

Punch Yapıştırıcısı Ne İşe Yarar?

Puch işi yaptığınız zaman işlediğiniz, iğneyi batırdığınız taraf, sanki dikiş dikmişsiniz gibi görünür. Ancak size göre tersi, punch'a göre düzünü çevirdiğiniz zaman ilmeklerin havada durduğunu ve dokunun oluştuğunu görebilirsiniz. Ancak punch'ı punch yapan bu dokulu ilmekler yapıştırılana kadar sabit değildir. En ufak bir darbede yerinden sökülebilirler, yıkama esnasında büzüşüp deforme olabilirler.  İşte punch nakışı yapıştırıcısı tam da bu esnada devreye girmektedir.

Punch yapıştırıcısının sıvı silikon yapıştırıcı, tutkal, kumaş yapıştırıcı gibi çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerin hepsinin kullanımı güvenlidir ve hepsinden de güzel sonuçlar alabilirsiniz. Hangisini kullanmak sizin için daha kolaysa seçiminizi ondan yana yapabilirsiniz. Tüm hobi işlerinizde yanınızda olan Hobipop'ta farklı punch yapıştırıcısı çeşitlerinin farklı boyutlarını bulabilirsiniz.

Punch yapıştırıcısı, görüntüde bir deformeye sebep olmaz. Zaten nakışın arka tarafında kullanılan bir üründür. Kuruyunca şeffaflaşır. Nakışınız bittikten sonra arka kısma yapıştırıcıyı sürün ve kurumasını bekleyin. Su bazlı ürünler olduğu için kullanımı da oldukça kolay ve güvenlidir. Yapıştırıcı kuruduktan sonra nakışınız, istediğiniz her alanda kullanıma hazırdır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.