x
Sıralama seçin

Nişan Makasları Modelleri

Ülkemizde bir yuva kurarken çok aşamalı yollardan geçeriz. Ailelerin tanışması, söz, nişan, kına gecesi ve düğün şeklinde devam eden bu aşamalar, her ne kadar zor görünse de hem çift için hem de çiftin ailesi için oldukça tatlı telaşlardır. Bu tatlı telaşlarda en basit nesneler bile süslenip özel hale getirilir. Söz makası da bu tatlı telaşın parıltısından nasibini alanlardan biridir.

Düğün ve düğüne hazırlık sektörü genişledikçe, önceden önemsiz görülen detaylar da ön plana çıkmaya başladı. Önceden sıradan bir makasla kesilen kırmızı kurdeleler artık göz dolduran, güzel makaslarla kesiliyor; önceden sıradan bir gümüş tepside duran yüzükler artık çok daha gösterişli özel tepsilerde duruyor; önceden konuklara şeker ikram edilen merasimler, artık yerini gelin ve damadın isminin yazdığı süslü magnetlerin hediye edildiği merasimlere dönüştü. Artık bir kere yaşanan bu özel günlerden elimize, evimize çok daha fazla hatıra kalıyor.

Anılarda, fotoğraflarda hatta yeni kurulan evlerde hoş bir anı olarak kalmaya devam edecek söz makasları için doğru adrestesiniz. Hobipop olarak bu özel gününüze en şık makaslarla eşlik edeceğimiz için çok heyecanlıyız!

Nişan Makası Fiyatları

Nişan makaslarının modelleri arttıkça fiyatlandırma skalası da oldukça genişledi. Makasların yapıldığı materyal, süslemede kullanılan malzemeler, makasın kalitesi, söz makaslarının fiyatlarını etkiliyor.

Hobipop'ta hem zevkinize, hem konseptinize hem de bütçenize uygun söz makasları bulabilirsiniz. Bu makasları beğeneceğinizden ve ilerde hatıra olarak evinizin baş köşesinde tutmak isteyeceğinizden hiç şüphemiz yok!

Söz Kesme Makası Nedir?

Söz makası, iki insanın hayatını birleştiren sembolik kurdele kesiminde rol alan, ömür boyu saklanabilecek nesnelerden biri. Aynı zamanda nişan makası olarak da anılmaktadır. Çünkü artık pek çok kişi, evlilik öncesindeki aşamalardan birini atlayıp söz ve nişanı bir arada yapmayı tercih ediyor. İsteme ve nişan merasimi tek gecede aradan çıkınca zaten çok yoğun bir düğün öncesi programına sahip müstakbel çiftimiz de bir nebze rahatlıyor.

Söz kesilirken ya da nişan takılırken gelinin hemen yanı başında bekleyen gönüllü tepsi tutucunun elindeki özel tepside, birlikteliğe adım atmanın işaretlerinden biri olan yüzükler ve bir makas bulunur. Bu tepsi tutucu, gelinin kız kardeşi ya da kız tarafı akrabalardan bir genç kız olabilir. Genelde tepsi tutucu olarak erkek ya da erkek tarafı tercih edilmez ama elbette böyle bir kaide yoktur.

Aile büyüklerinden seçilmiş olan başka bir gönüllü ise küçük bir konuşmadan sonra müstakbel çifte mutluluklar dileyerek, yüzüklerin arasındaki kırmızı kurdeleyi keser ve böylece merasim tamamlanmış olur. İşte bu esnada kullanılan makaslar tabi ki diğer makaslardan daha gösterişli, daha şık tercih edilmektedir.

Söz Kesme Makası Nasıl Seçilmeli?

Birbirini seven iki insan hayatını birleştirirken aslında söz makası, nişan tepsisi, kına gecesi organizasyonu gibi şeyler aslında tamamen önemsizdir. Önemli olan mutlu bir birliktelik kurmak ve bunu devam ettirmektir. Ancak hayatta bir kere yaşanacak bu olayda kullanılan en ufak eşyaların, yaşanacak en kısa anların bile oldukça özel olduğunu kabul etmek gerek. İşte bu yüzden günlük hayatımızda önemsiz gibi görülen parçalar, anlar bile bu özel günlerde hayat boyu saklanacak eşyalara, ömür boyu hatırlanacak anılara dönüşüyor.

Eğer siz de bu özel anınıza eşlik edecek bu ufak detayın özel olmasını, size hatıra olarak kalmasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Peki bu küçük ama özel detayı nasıl seçmeli, seçerken neye dikkat etmeli?

Öncelikle düzenleyeceğiniz törende bir konsept varsa buna göre bir seçim yapabilirsiniz. Vintage bir konsept belirlediyseniz buna göre bir vintage nişan makası seçebilirsiniz. Antika makas görünümlü nişan makasları konseptten bağımsız olarak her nişan tepsisinde hoş duruyor.  Eğer siz de vintage makaslardan hoşlanıyorsanız farklı renk seçenekleri arasından zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Konseptten bağımsız olarak dekorasyonda kullanılan renkleri de seçeceğiniz makas modelinde belirleyici olarak kullanabilirsiniz. Gümüş ve altın detaylar, söz ve nişan törenlerinde sık kullanılan renklerdendir. Sizler de buna uygun olarak gold ya da gümüş söz makası tercih edebilirsiniz. Son zamanların yükselen rengi olan rose gold da söz makası modellerimizin renkleri arasında yerini alıyor.

Nişan tepsisi makası ve tepsinin uyumu da elbette önemli. İkisini birbirine uyumlu renklerde seçerseniz pişman olmazsınız. Nişan tepsisi deyince akla genelde gümüş, sapları işlemeli, küçük tepsiler gelse de çeşitlilik arttıkça çok daha farklı modeller bulmak mümkün hale geldi. Pleksi, cam, ahşap, ayna gibi materyallerden üretilen tepsiler bu dönemde fazlasıyla rağbet görüyor. Bu tip bir tepsi tercih edecekseniz gold nişan makası da hoş bir seçim olacaktır. Eskitme modellerden hoşlanıyorsanız bakır makaslara da göz atabilirsiniz.

Kurdeleyi kesen kişinin çiçeği burnunda damat adayını biraz daha terletmek için yaptığı geleneksel şaka malum: Makas kesmiyor! İşte bu şaka gerçek olmasın diye makasın performansını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kısa bir süre kullanılacak ancak ne olur ne olmaz siz yine de sivri uçlu, keskin bir makas tercih edin, bu özel gününüzde bir sürpriz yaşamayın, şakaları gerçeğe dönüştürmeyin.

Hobipop Söz Makası Modelleri

Hobipop olarak, bu özel gününüzde yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sebeple gününüze eşlik edecek makaslar konusunda oldukça titiz davrandık ve sizler için harika bir nişan makası koleksiyonu hazırladık. Dilediğiniz konseptte, renklerde ve modelde nişan makası bulabileceğiniz kolekiyonumuza göz atmadan hazırlıklara başlamayın.

Nişan törenlerinde sıklıkla tercih edilen gümüş, bakır, rose gold gibi renkleri kullandığımız nişan makası modellerimizi vintage esintilerle ve modern çizgilerle süsledik. Oymalı, kendinden işlemeli makaslar, bu özel gününüzden hoş bir hatıra olarak kalacak.

Her konsepte uygun şık makaslarımızın her biri oldukça keskindir. Hem hatıra olarak kalsın, hem de normal zamanda da kullanabileyim, derseniz nişan makaslarımızın her birini aynı zamanda başarılı bir nakış makası olarak da kullanabileceğinizi belirtmek isteriz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.