x
Sıralama seçin

Süsleme Malzemeleri Nelerdir?

Süsleme malzemeleri, tasarımların son şeklini almasında ve özgün bir yapıya kavuşmasında önemli bir paya sahiptir. Bu nedenle tasarımınızı şekillendirirken ihtiyacınız olan malzemelere de doğru karar vermelisiniz.


Hobipop size tasarımınıza renk katacak birçok malzeme sunar. Bu malzemeler kıyafetlerde, çantalarda, amigurumi çalışmalarında ve farklı alanlarda kullanılabilir. Yapacağınız süslemeler neticesinde ortaya çıkan ürünleri kendiniz ve aileniz için kullanabileceğiniz gibi ticari amaçlı da üretim yapabilirsiniz.

Kurdele ve Şeritler

Süsleme eşyaları arasında en sık tercih edilenlerin başında kurdele ve şeritler gelir. Bir hediye paketini süslemek istediğinizde ya da bir çantanın kenarına hareket katmak istediğinizde, kurdele ve şerit kullanabilirsiniz. Klasik kurdele modellerinin yanı sıra üzerinde eğlenceli desenler olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Kurdelelere boncuk süslemesi de eklemek isterseniz farklı renklerde olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Sizin için sunulan bir diğer süsleme alernatifi de ponponlardır. Jüt kurdele, hasır ve jüt kumaşlar gibi ürünler özellikle kapı süsü, perde ve pano süslemelerinde tercih edilir. Kelebek ve çiçek motifli şeritler ise özellikle ev tekstilinde kendine yer bulur.

Arma ve Aplikeler

Arma ve aplikelerin yaygın kullanım alanı çocuk kıyafetleridir. Çocukların sevdiği çizgi film karakterleri ya da birbirinden sevimli figürler, yama olarak kullanılabilir. Çocuklarınızın dizi yırtılan ya da hafif bir söküğü olan kıyafetlerine arma ve aplikeler ile yama yaparak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Düz renk tişörtleri, sweatshirtleri ya da ceketleri birbirinden güzel elbise süsleme malzemeleri ile renklendirebilirsiniz.

Ponponlar

Şapka ve berelerin üst kısmında kullanılan ponponlar hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanan modellerde kendine yer bulur. Farklı renklerde olan peluş ponponlar ile anahtarlık tasarımı da yapılabilir. Aynı zamanda ponponlu çok şık tokalar tasarlamanız da mümkündür.

Yapay Çiçekler

Kına, düğün, nişan süsleme malzemeleri arasında en sık tercih edilen ürünler yapay çiçeklerdir. Yapay çiçekler ile birbirinden şık taçlar, duvaklar, nikâh şekeri gibi ürünler tasarlamak mümkündür. 12’li demetlerden oluşan 144 adet çiçeğin bulunduğu paketleri satın alarak siz de istediğiniz tasarımları kolayca elde edebilirsiniz. Mavi, pembe, beyaz, kırmızı gibi farklı renklerde olan çiçeklerin yanı sıra tomurcuk cipsoları da satın alabilirsiniz.

Dantel

Dikiş süsleme ürünleri denilince akla hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyen dantel gelir. Dantel nostaljik dokusu ve şık duruşuyla kullandığınız tüm yerlere son derece yakışan bir üründür. Krem, pudra, siyah gibi farklı renklerde olan danteller ile kıyafetinizi kendi stilinize uygun şekilde hareketlendirebilirsiniz. Aynı zamanda masa örtüsü, yastık ve runner kenarlarına da şık dantellerle işleme yapabilirsiniz.

Suni Kürk ve Tüyler

Kıyafet ve çantalarınızı süslemek için suni kürk ve tüyler kullanabilirsiniz. Bu malzemeler özellikle kıyafetlerin yaka kısımlarında kullanılır. Çantaların kapak kısımlarına ve gövdesine süsleme yapmak için de tercih edilebilir. Doğrudan kapüşon kenarına uygulanacak şekilde satılan ürünler olduğu gibi şerit formunda olanlar da vardır.

Kordonlar

Genellikle supla ve paspas yapımında kullanılan kordon ipler, 50 metrelik çileler halinde Hopipop’ta satılır. Bir çile ile yaklaşık 30 cm çapında üç adet supla elde etmeniz mümkündür. Kordon iplerin yanı sıra jüt halat ip, simli ip, hasır şerit gibi ürünleri de satın alabilirsiniz.

Keseler

Keseler, bohça süsleme malzemelerinden biridir. Bohçayı hazırladıktan sonra kese içerisine ufak tefek hediyelikler konulabilir. Çiçekli, kurdeleli ve dantel işlemeli keseler, içerisine lavanta ya da sabun konularak hoş bir koku yaymak amacıyla da kullanılabilir.

Süsleme Objeleri

Ahşap uğur böcekleri, tahta makaralar, çan ziller… Bunların her biri farklı bir şekilde süsleme malzemesi olarak kullanılabilir. Saksı, biblo, çerçeve, tepsi tasarımları ya da hayalinizde yaşattığınız size özel bir ürünü süslemek için bu objeleri tercih edebilirsiniz. Hobi, düğün, nişan, doğum günü süs malzemeleri gibi çok geniş bir ürün çeşitliliğini bulabileceğiniz Hobipop’ta uygun fiyata alışveriş yapmanın ayrıcalığını da yaşarsınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.