x
Sıralama seçin

Örgü Şişleri Fiyatları

Örgü şişi, günümüzde pek çok farklı tasarımın ortaya çıkarılması için kullanılan bir hobi malzemesidir. Örgü örerek boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Klasik kazak, hırka ya da çorap örme dışında dantel, amigurumi çalışmaları için de farklı modellerde örgü şişleri kullanılır. Yapılacak modele göre şişlerin uç kalınlıkları değişiklik gösterir. Tercihinizi buna göre yapmalısınız.

Kalın örgü şişi battaniye ve şal gibi tekstil ürünlerinin örülmesi için kullanılır. İnce olanlar ise dantel çalışmalarında kullanılabilir. Aynı zamanda kişinin kendini daha rahat hissettiği modeli seçmesi de önemlidir. Gelişen teknoloji, artık klasik örgü şiş modellerinin yanı sıra farklı malzemelerden üretilen çeşitlerin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Farklı malzemelerden üretilen seçenekler arasından uygun olanı seçebilirsiniz.

Örgü Şiş Türleri Nelerdir?

Örgü şiş türleri arasında alüminyum, metal, bambu, çelik misinalı ve kalın gibi seçenekler vardır. Bu seçenekler arasından kullanım amacına göre bir seçim yapabilirsiniz. Örgü şişi çeşitleri arasında metal olanın uzunluğu 35 cm’dir. Bu modellerde farklı renk seçenekleri de vardır. Bambu şişler de aynı uzunluğa sahiptir. Bambu şişler doğal bir yapıda olduğu için sıklıkla tercih edilir. Ancak hassas yapıya sahip olan modellerin kullanımı sırasında da hassas olmak gerekir. İnce milimli uç yapısına sahip modeller özellikle dikkatli olunmalıdır.

Misinalı şiş 100 cm uzunluğa sahiptir. Bu şişlerin arasından misina ipi bulunur. Özellikle uzun sürecek bir örgü çalışmasında kullanılabilir. Çorap, şapka, dikişsiz kazak gibi farklı modelleri bu şiş türü ile rahatlıkla çıkarabilirsiniz.  

En Kalın Örgü Şişi Kaç Numaradır?

Şiş numaraları birbirinden farklı olarak şekillenir. En kalın örgü şişi numaraları 20, 35 gibi büyük numaralardır. Numara büyüdükçe şişin kalınlığı da artar.  Kalın örgü şişleri genellikle yün örgüler için kullanılır. Bu şişler ile tek parça halinde ya da sonradan ekleme yaparak modellerinizi hazırlayabilirsiniz. Kalın örgü şişleri yeni yeni örgü yapmaya başlayanlar tarafından kullanılabilir.

Uzun örgü şişi de battaniye, şal gibi uzun yapıda olan ürünler için daha uygundur. Bu sayede ilmeklerin sıkışmasını önleyebilirsiniz. Örgü şişleri ile beraber kullanabileceğiniz el örgü ipleri, kâğıt ipler, tığlar ve çeşitli yardımcı gereçleri, Hobipop’tan bulabilirsiniz. Örgü şiş fiyatları ve diğer ürünlerde sunulan uygun seçenekler sayesinde istediğiniz tüm malzemeleri satın alabilirsiniz.

Örgü Şişleri İle Neler Yapılır?

Örgü şişleri ile oldukça farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz ürünleri kendiniz kullanabilir ya da satarak gelir elde edebilirsiniz. Bebek ve çocuklarınız için yelek, kazak örebilirsiniz. Kendiniz için de modaya uygun süveterler tasarlayabilirsiniz. Serin havalarda omzunuza atacağınız şallar ya da ayağınızı sıcacık tutan çorap ve patikleri örgü şişleri kullanarak tasarlayabilirsiniz. Örgü yapmayı seviyor; uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler arıyorsanız siz de hemen istediğiniz numaraya sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.