x
Sıralama seçin

Örgü Tığı Fiyatları

Örgü, pek çok kadının hobi olarak yaptığı, bazen de ekonomik gelir sağlamak adına gerçekleştirdiği; bir yanıyla keyifli, bir yanıyla da emek gerektiren bir iştir. Bu işi yaparken mutlaka kullanacağınız malzemenin de kaliteyi ve performansı gölgelemeyecek nitelikte olması gerekmektedir. Kullanacağınız ip, örgü şişi ya da örgü tığı, rahat kullanım sağlayan malzemeler olmalıdır. Hobi ve örgü malzemelerinde güvenle tercih edeceğiniz adres olan Hobipop, silikon kaplı tığ, kalın tığ ya da ince tığ gibi farklı yapılar ve kalınlıklarda tercih edebileceğiniz seçenekleri sizlere sunmaktadır. Rahat kullanım ve pürüzsüz örgüler sunabileceğiniz, farklı özelliklere sahip örgü tığ çeşitleri için sizde vakit kaybetmeden Hobipop’u ziyaret edebilirsiniz.

Tığ Ne Demek?

Hemen her evde mutlaka bir tane gördüğümüz tığ, dantel ya da yün örmek için kullanılan, çengel bir uca sahip, örme materyalidir. Tığlar, farklı uç kalınlıklarına sahiptir.

Tığ Çeşitleri Nelerdir?

Tığ çeşitleri, örülecek olan ipin kalınlığına göre tercih edeceğiniz bir araçtır. Tığ araçları, uç ve gövde kalınlıklarındaki farklılıklar ve yapımı sırasında kullanılan malzemenin çeşitliliği sebebiyle çeşitlilik göstermektedir. Genellikle dantel için ince uçlu ince tığ kullanılırken, yün örmek için yün tığı, sıkça kullanılan liflerin örülmesinde ise kullanılan lif tığı gibi farklı çeşitlere sahiptir.

Bununla beraber, aliminyum, ahşap ya da bambu tığlar, plastik ya da reçine tığlar gibi farklı malzemelerle üretilen tığlar mevcuttur. Malzeme olarak en çok tercih edileni ise alüminyumla üretilen tığ modelleridir.

Üretim malzemesi kadar, tutum konforunu sağlamak adına, tığ saplarında da farklı kaplamalar tercih edilmektedir. Tutumunun, örme işlemi sırasında daha konforlu olmasını sağlamak adına, silikon saplı tığ çeşitleri, rahat tutulabilen bambu saplı tığ çeşitleri, alışık olduğumuz, klasik demir saplı tığ çeşitleri gibi pek çok seçeneği, Hobipop çatısı altında bulabilirsiniz. Özellikle silikon kaplama tığ sapları, bu bağlamda oldukça konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

Hobipop’un, örgülerinizi daha keyifli hale getirecek olan, tığ kategorisindeki ürünleri, nitelikleri ile sizi daha doğru bir tercihle bir araya getirmektedir.

Tığ İle Neler Yapılabilir?

Tığ ile yapılan örme işlemi oldukça çeşitlidir. Giyimden tutun da aksesuara kadar pek çok şeyi tığ ile örerek üretebilirsiniz. Battaniyeler, lifler, danteller, kazaklar, bereler, kolyeler, gibi daha sayabileceğimiz çok fazla örgü işinde tığ kullanılmaktadır.

Hangi Numara Tığ ile Hangi Örgü Örülür?

İpin kalınlığı ya da örülecek modelin bolluğu ile orantılı olarak, tığ modellerini farklı numaralarla tercih edebilirsiniz. Örneğin bere örebilmeniz için gerekli olan tığ kalınlığı, 6mm olmalıdır. Yaklaşık 14 cm uzunluğunda olan 6mm tığ, 10 numaraya takabil etmektedir. Örmek istediğiniz örgü eğer bir lif ise bu kez tercih etmeniz gereken 8 numaraya denk gelen ve lif tığı olarak bilinen, 5 mm tığ seçeneği olmalıdır. Tabi tığ seçiminiz, sizin, örgünüzde istediğiniz döküm, sıkılık ya da modele göre değişiklik gösterebilir. Örneğin lif için önerilen 5 mm tığ yerine 2 mm tığ seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Tığ İşinde Hangi İplikler Kullanılır?

Tığla örülebilen pek çok ip seçeneği vardır. Bunlardan bazıları; yün, tiftik, orlon, floş, rafya, ipek, arasına sim katılmış yün iplikler gibi farklı özelliklere, farklı dokulara sahip ipliklerdir. Dilediğiniz iplik seçimini yaparak 2 mm tığ, 3 mm ya da 4 mm tığ kullanarak, dilediğiniz örgüleri, zevkle tasarlayabilirsiniz. Hobipop, Shuma, Tulip gibi güvenle tercih edeceğiniz markalar, kaliteli örgülere imza atmanıza yardımcı olacak tığ modelleri ve için siz de Hobipop’u ziyaret edebilirsiniz.

Hobipop Tığ Fiyat İçeriği…

Hobipop, 2 mm, 3 mm, 5,5 mm gibi farklı ölçülerde pek çok çeşidi sizlere sunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz kalınlıkla beraber, tutumu rahat ve konforlu kullanım sağlayan silikon tığlar, uygun tığ çeşitleri fiyatları gibi pek çok avantajlı ve güvenilir alışveriş için, bütçenize dost fırsatlar sunmaktadır. çelik saplı ya da kolay tutumu ile çok fazla tercih edilen silikon saplı bu tığ modelleri ve uygun tığ çeşitleri fiyatları sayesinde hobi ve örgü işlerinizde, çalışmalarınızı daha kaliteli ve daha ekonomik bir düzeyde gerçekleştirebilir, birbirinden farklı tığ seçenekleri için Hobipop’u ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.