x
Sıralama seçin

Hazır Çanta Sapı Modelleri

El emeğiyle, ortaya her zaman aktif kullanılabilecek ürünler çıkarmak harika. Saç bantları, kazaklar, patikler ve dahası... Çantalar da el emeğinin aktif olarak kullanılabileceği ürünlerden biri. Ancak örmekle ya da dikmekle bitmiyor elbette. Bir de rahatça kullanabilmek için bir sap gerekiyor. El yapımı çantaların bazı modellerinde sap da dahil oluyor ancak bazıları için hazır çanta sapı kullanmak gerekiyor. Eğer hazır çanta sapı kullanmanız gerekiyorsa doğru yerdesiniz!

Hobipop olarak, el emeği göz nuru çantalarınız için çok çeşitli, çok renkli bir çanta sapı koleksiyonu hazırladık. Farklı materyallere hitap eden çanta saplarımızla el emeği çantalarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Çanta Sapı Kaç Cm Olmalı?

Çantanızı ne düşünerek tasarlıyorsanız çanta sapının uzunluğunu da buna göre belirlemelisiniz. Çapraz kullanmak istediğiniz bir çantaysa 100-120 cm aralığında bir sap yeterli olacaktır. Omuz çantası olarak tasarlıyorsanız 55-75 cm aralığında sap kullanabilirsiniz.

Tabii burada sadece model değil kullanacak kişinin zevki ve vücudu da önemlidir. Mesela uzun boylu birinde 120 cm sapa sahip bir çapraz çanta hoş dururken daha kısa biri için 110 cm yeterli gelebilir.

Çanta Sapı Modelleri

Çanta sapı modeli seçerken sizi yönlendirecek olan şey, çantanızın materyalidir. Materyale uygun bir çanta sapı seçerek çantanızı hoş bir şekilde tamamlayabilir, son noktayı koyabilirsiniz.

Mesela penye iplerden örülen çantalarda zincir sap modelleri oldukça şık duruyor ve tercih ediliyor. Kağıt ipten örülen çantalarda ise ahşap saplar daha fazla tercih ediliyor. Kumaşın kullanıldığı çantalarda kumaş, kemerli saplar daha iyi duruyor. Tüm bunlar sık kullanılanlara birer örnek ancak çantanız üzerinde son söz elbette size ve zevkinize ait.

Çanta sapları arasında seçim yaparken çantanızın şekli ve boyutu da önemlidir. El çantası olarak tasarladığınız çantalar için klipsleri, omuz çantası olarak tasarladığınız çantalar için boncuk sapları tercih edebilirsiniz. Spor çantalar için kumaş, desenli saplar da uygun olacaktır. Zevkinize ve çantanıza uygun çanta sapı modelleri, burada sizi bekliyor.

Sap kullanmak istemediğiniz daha küçük çantalar için çanta tutacağı modellerine de göz atabilirsiniz. Geniş renk skalasına sahip çanta tutacağı modelleri arasından siz de çantanıza uygun bir tane bulabilirsiniz.

Ahşap Çanta Sapı Modelleri

El yapımı çantalarda ilk akla gelen hazır sap modelleri ahşap olmaktadır. Pek çok ip modeliyle uyum sağlayan ahşap saplar pek çok model ve renk seçeneğiyle Hobipop'ta sizleri bekliyor.

Farklı boyut seçeneklerine sahip ahşap çanta sapları, ister omzunuza takarak kullanmak için, ister elinizde taşımak için, isterseniz de cüzdan şeklinde el çantalarını tamamlamak için kullanabileceğiniz pek çok model içerir. Hasır, makrome gibi iplerden örülen çantaları çok güzel tamamlayan ahşap sapları sadece örgü değil kumaş çantalarda da kullanabilirsiniz.

Gerçek ahşaptan üretilmiş modelleri tercih edebileceğiniz gibi ahşap görünümlü plastik saplara da göz atabilirsiniz. Gerçek ahşap modeller hem biraz daha ağır hem biraz daha pahalı olur ancak daha tok duruşlu ve daha sağlamdır. Ahşap görünümlü ahşap modeller ise çok daha hafiftir ve kullanımı daha kolaydır. Bazı modellerde ahşap görünümlüler, bazı modellerde ise gerçek ahşap saplar daha kullanışlı olmaktadır. Bu sebeple her model için ahşap ya da ahşap görünümlerinden sadece biri mevcuttur.

Ahşap çanta saplarını ilmeklerle örgüye dahil edebileceğiniz gibi ayrı bir kemer yardımıyla içten ya da dıştan çantaya tutturabilirsiniz.

Bambu Çanta Sapı Modelleri

Bambu saplar da tıpkı ahşap modeller gibi pek çok örgü çanta seçeneğiyle uyum sağlar. Kumaş çantalarda da gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bambu saplar da bambu görünümlü plastikler ve gerçek bambular olmak üzere ikiye ayılır.

Bambu saplar özellikle  yaz mevsiminin gözdesi hasır çantalarla beraber kullanıma çok uygun olacaktır. Bambu saplarla omuz çantaları da tasarlayabilirsiniz ancak bambu saplar daha çok elde taşımaya uygun olarak üretiliyor. Elde taşımaya uygun bu saplarda daire, oval gibi pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Deri Çanta Sapı Modelleri

Deri, çantalarda sevilen bir materyaldir. Çantada farklı materyal seçenekleri günden güne artsa da derinin tartışmasız popülaritesi hala sarsılmaz şekilde devam etmektedir.

Deri saplar sadece deri çantalara uygun gibi algılansa da hem örgü hem de kumaş çanta modellerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Örgü ve kumaş çantalarda da oldukça şık duran deri saplarla siz de farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Metal Çanta Sapı Modelleri

Sağlam ve şık bir materyalden üretilen metal saplar da pek çok çanta modelinde kullanabileceğiniz çanta sapı seçeneklerindendir. Genelde deri görünümlü kumaşların tamamlayıcısı olan metal saplar, penye ipten örülmüş çantalarda da, kumaş çantalarda da şık bir sap seçeneği olmaktadır.

Zincir Çanta Sapı Modelleri

Zincir saplar pek çok çanta için uyumlu olan sap modellerindendir. Genelde 120 cm üretilen zincir sapları uzun haliyle kullanabileceğiniz gibi ikiye katlayarak da kullanabilirsiniz. Özellikle penye ipten örülen çantalarda halkaların içinden ipin geçirilmesiyle kullanılan zincir saplar, her çanta için oldukça şık bir seçenek.

Boncuklu Çanta Sapı Modelleri

Boncuklu saplar, sıradan bir çantayı bile hareketlendirecek oldukça dinamik bir sap olacaktır. Tüm çanta modellerinde zevkinize göre kullanabileceğiniz boncuklu sapların da ahşap, akrilik gibi çeşitleri bulunmaktadır. Çok renkli boncuklu saplar, sade bir çantayı hareketlendirebilir ancak çok renklilerin yanında sade, tek renk boncukların kullanıldığı saplar da bulunmaktadır.

Kolon Çanta Sapı Modelleri

Spor çantaların aranan sap modeli olan ayarlanabilir kolon saplar, geniş renk ve desen skalasıyla, çantalarınızı renklendirmeye geliyor. Yandan klipsli olan kolon sapları kullanmak için çantanızın yanında klipsin takılabilmesi için uygun bir kemer bulundurmalısınız.

Burslu Çanta Sapı Modelleri

Burslu çantalar, çanta modelleri içerisinde gerçek bir klasik. İster saplı kullanacağınız çanta modellerinde isterseniz clutch modellerinde fermuardan çok daha şık bir seçenek olan burslu çanta sapları modelleri sizin de gönlünüzü fethedecek.

Genelde gerçek ahşap tercih ettiğimiz bu saplarda farklı toka ve şekil seçenekleri de bulabilirsiniz. Hem kumaş, hem de örgü modellerle uyum sağlayan burslu sapları örgü ya da kumaşın içine gizleyerek de kullanabilirsiniz.

Çanta Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

El emeğinizle ortaya çıkarttığınız çantanın kullanılabilir hale gelmesi için çanta sapı önemli malzemelerden biri ancak bazı modeller için sadece sap yeterli olsa da bazı modellerin pratik kullanımı için daha fazla yardımcı detaya ihtiyaç duyulur.

Çanta klipsi, tıpkı çanta sapı gibi el yapımı çantalarda en çok kullanılan yardımcı aksesuarlardan biridir. Çanta kapağının kapalı kalmasını sağlar. Hobipop.com'da pek çok modelde çanta klipsi bulabilirsiniz.

Kapaksız tasarladığınız bir çanta için uygun deri ve kumaş çanta kapağı seçenekleri de burada sizleri bekliyor. Farklı kapak seçenekleriyle çantanıza renk ve hareket katabilirsiniz. Üstelik örerken de dikerken de çantaya sabitlemeniz çok kolay.

Çanta kanvası her çanta için lazım olmasa da bazı örgü modeller için şart olan detaylardan biri. Pek çok farklı çanta modeli için Hobipop'ta kanvas bulabilir ve uygun delik aralıkları ve genişlikleriyle şık bir çanta ortaya çıkarabilirsiniz.

Tüm bu detaylarla tek tek uğraşmak yerine bir çanta yapım seti de satın alabilirsiniz. Satışa sunduğumuz çanta yapım setlerinde farklı detayları bir araya getirdik. Mini çanta yapım setlerinde 1 adet deri çanta sapı bir de mıknatıslı çanta kapama bulunurken diğer setlerde daha geniş seçenekler bulabilirsiniz. Bazılarında çanta tabanı, sap ve büzgü bulunurken, bazılarında çanta kapağı, klips ve zincir bir arada bulunmaktadır. Size hangi malzemeler lazımsa buna göre bir set seçimi yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.