x
Sıralama seçin

Rafya İp Çeşitleri

Rafya ipler kağıdın hammaddesi olan doğal yenilenebilir selülozik kaynaklardan elde edilmektedir. Doğada kolaylıkla çözünebildiği için çevreye asla zarar vermez ve kolayca geri dönüştürülebilirler bu sayede oldukça çevreci ürünlerdir ve insan sağlığına asla zarar vermezler. Sanılanın aksine kağıt rafya ipler oldukça dayanıklıdır, kolay kolay kir tutmazlar. Kağıt ipin bükümlü hale getirilmemiş daha yassı halidir. Rafya ipler kendi arasında ince, kalın, sert veya yumuşak rafya olarak gruplandırılabilir. Bazen de ithal rafya ip veya yerli rafya ip olarak da tanımlanabilmektedirler. Bütün bu yapılara sahip farklı farklı türlerdeki hallerini yapacağınız projelere uygun olarak istediğinizi gibi zevkle kullanabilirsiniz. Mesela eğer rafya ip duvar süsü yapacaksanız dik duracak biraz daha sert yapıda halini kullanmanız uygun olur. Biraz salaş bir örgü rafya ip çanta yapacaksanız nispeten yumuşak halini de kullanabilirsiniz.

Kağıt rafya ipler farklı kalınlıkta ve farklı yumuşaklıkta oldukları gibi aynı zamanda farklı gramajlarda da olabilmektedirler. En yaygın şekilde 100 gram, 150 gram veya 250 gram rafya ip olarak piyasada çeşitli gramajlarda bulunmaktadırlar. Satın aldığınız rafya iplerin kaç gram olduklarına dikkat ederek ona göre yapacağınız el işinize yetecek miktarda ip alabilirsiniz. Bununla birlikte hem düz renk hem de batik rafya ip olarak renk geçişli de olabilmektedirler. İster tamamen düz renk ister, renk geçişli batik olarak kullanın ister her ikisini de birbirine kombinli olarak kullanın hepsinin de son derece şık olacağına emin olabilirsiniz.

Kağıt Rafya İp Modelleri

Rafya ipler moda tasarımcıları tarafından en sevilen malzemelerin başında gelmektedir. Özellikle kıyafetleri tamamlayan başlıca aksesuarların yapımında kağıt ipler ve kağıt rafya ipler sıklıkla kullanılmaktadır. Rafya iplerin modası hiçbir zaman için geçmeyecektir. Her sezon kıyafetlerinizi tamamlamak için kullanacağınız en sevdiğiniz aksesuarların başında kağıt ip ve rafya ip ile yapılmış olanlar yer alacaktır. İster rafya ip çanta veya cüzdan olarak kullanın ister rafya ip şapka olarak kullanın size mükemmel bir şıklık katıyor olacaktır. Eğer çanta örecekseniz dümdüz örebildiğiniz gibi sık iğne tekniği ile veya burçak örgü modeli ile çok şık örgüler yapabilirsiniz. Rafya ipleri hem şişle hem de tığla örebilirsiniz. Aynı zamanda kolaylıkla kanvas üzerine sararak rafya ip kanvas çanta olarak da zevkle kullanabilirsiniz. 

Örgü çanta ve cüzdan haricinde severek kullanabileceğiniz farklı bir alan ise ev dekorasyonunda kullanımlarıdır. Birbirinden farklı renklerde ve boylarda duvar süsleri ve doğal saman rafya aynalar yapabilirsiniz. Özellikle ikili veya üçlü birbirlerine uyumlu kombinler duvarlarınızda son derece güzel duracak ve evinize farklı bir hava katacaktır. Duvar dekorasyonunda kullanabildiğiniz gibi sofra dekorasyonun da en güzel parçalarından biridir. Özellikle bahar ve yaz aylarında, yaz davet sofralarında rafya ip suplalar olmazsa olmazlarındandır. 

Duvar süsleri ve suplalar yanısıra rafya ip sepetler örerek de evinizde country tarzda bir hava yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bu sepetler eşyalarınızı şık bir şekilde toparlamak için de en büyük yardımcılarınız olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.