x
Sıralama seçin

Ahşap Boncuk Modelleri

Ahşap boncuklar; süsleme, takı tasarımı, tekstil gibi pek çok alanda kendine yer bulan ürünlerdir. Bu ürünler farklı renklerde ve şekillerde tasarlanır. Gelişen teknoloji ahşap oyma sanatına da yenilikler getirerek farklı geometrik biçimlerde ürünler ortaya çıkarmayı mümkün kılmaktadır. Böylece istenilen tasarımı elde etmek ve hayal gücünü yansıtan yeni tasarımlar elde etmek daha kolay hale gelir. Yuvarlak boncuk çeşitleri en bilinen modellerin başında gelir. Buna son yıllarda kare gibi şekiller de eklenmiştir. Kaliteli yapıda olan ürünler sayesinde tüm tasarımlarınız uzun ömürlü olur. Böylece severek kullandığınız bir takıyla vedalaşmak ya da aksesuarlarınızı bulunduğu yerden kaldırmak zorunda kalmazsınız. Yapmanız gereken sadece uygun adete karar vermektir. Uzun vadeli projeleriniz için her zaman elinizin altında bu kaliteli malzemelerden bulundurabilirsiniz. Böylece yeni bir tasarıma başlamak istediğinizde ürünlerinizin elinize ulaşmasını beklemek zorunda kalmazsınız.

Ahşap Boncukların Kullanım Alanları Nelerdir?

Ahşap boncuk çeşitleri; kolye, bileklik, küpe tasarımında kullanılır. Özellikle uzun kolyelerde zincir yerine boncuk kullanımına sık rastlanır. Son yıllarda modası hiç geçmeyen bu kolye modelleri; yazın elbiselerle, kışın kazaklarla son derece şık bir duruş sergiler. Bileklikler ise boncukların yanına eklenecek uçlarla daha renkli bir yapıya kavuşturulur. Lastikli ya da farklı bir ip modeli üzerine dizilen boncuklar ile hem erkek hem de kadınlara yönelik bileklikler tasarlamak mümkündür. Ahşap harf boncuk çeşitleri ile isim yazan kolye ve bileklikler tasarlanabilir. Yaygın kullanım alanlarından biri de tespihlerdir. Tesbih, Müslümanların dinî inanışları gereği kullandıkları bir aksesuardır. Bu ürünlerde 99 adet boncuk bulunur. Tespih tasarlamak isteyenler, daha fazla sayıda boncuk satın alarak her ihtimale karşı tedbirli olmalıdır.

Ahşap Boncukların Özellikleri Nelerdir?

Oval tahta boncuk çeşitleri arasında hem renkli hem de ham malzemeden üretilen ürünlere rastlamak mümkündür. Ham malzemeleri dilerseniz kendiniz renklendirebilir ya da satın aldığınız haliyle kullanabilirsiniz. Ürünler pürüzsüz bir yüzey yapısına sahiptir. Rahatsız edici girinti ve çıkıntıların bulunmadığı boncuklar, kırılmaya karşı da dayanıklıdır. Cilalı ahşap boncuk çeşitlerine de bir göz atabilirsiniz. Daha parlak bir yapıda olan bu ürünler özellikle takılarda sıklıkla kullanılır. Ürünlerin ebatları birbirinden farklıdır. 8, 10, 11, 12, 15 16, 18 ve 23 mm şeklinde ebatlara sahip olan boncuklarda paket seçenekleri de değişiklik gösterir. Taneyle satılan modeller olduğu gibi 10, 20, 50 ve 100 adetlik paketler de mevcuttur. Bu paketler arasından ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kaç Adet Ahşap Boncuk Satın Almalıyım?

Küçük ve büyük ahşap boncuk çeşitleri arasından kaç adet alacağınıza tasarımınıza göre karar vermelisiniz. Dilerseniz nazar boncuğu, cam boncuk ve plastik boncuk gibi ürünleri de tahta boncuklarla yan yana kullanarak tasarımlarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Bunun yanı sıra takı ipleri, misinalar, kolye ve bileklik uçları da bu süreçte kullanabileceğiniz malzemeler arasındadır. Geometrik ahşap boncuk ve diğer modellerden kaç adet satın almanız gerektiğine karar verirken birebir olarak hesaplama yapmamanızda fayda var. Bunun yerine her zaman en az on adet fazla olacak şekilde sayıyı belirlemelisiniz. Böylece herhangi bir parça kaybolduğunda yerine yenisini koyabilirsiniz.

Ahşap Boncuk Fiyatları Ne Kadardır?

Hobipop size ahşap boncuk fiyatlarında uygun fiyatlar sunarak yaratıcılığınızı istediğiniz gibi hayata geçirmenize fırsat tanır. Uygun fiyatlardan yararlanarak farklı modellere aynı anda sahip olabilir ve yeni tasarımlarınıza istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Siz de hemen siparişinizi vererek takılar, aksesuarlar yapabilir ve boş zamanlarınızı keyifli aktivitelerle değerlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.