x
Sıralama seçin

Amigurumu Malzemeleri ve Setleri

Japonca’da oyuncak yapma sanatı anlamına gelen amigurumi, son zamanlarda sürekli olarak karşımıza çıkıyor. Ami (örülmüş) ve nuigirimi (doldurulmuş oyuncak) sözcüklerinin birleşiminden ortaya çıkan amigurumi, tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak yapılıyor. Japonya’da her mağazada bulabileceğiniz Amigurumi yapımını öğrenerek, sizlerde kendi çocuklarınıza ve sevdiklerinize hediyeler verebilirsiniz.

Amigurumu Malzemeleri Nelerdir?

  • İnce uçlu tığ
  • Amigurumiye uygun yün
  • İlmek işaretleyicisi
  • Oyuncağın şekline göre süsleme için kullanılacak ek malzemeler (Düğme, kumaş parçaları vb.)
  • İçini doldurmak için elyaf

Amigurumi İçin Hangi Yün Tercih Edilmelidir?

Tüm ipler ile amigurumi oyuncaklarından yapabilirsiniz fakat seçtiğiniz ip, oyuncağınızın ömrünü belirleyecektir. Eğer kolay kopmayan ve tüylenme yapmayan yünler seçerseniz, yaptığınız amigurumi oldukça uzun ömürlü olacaktır. Bunun için çeşitlerini tavsiye ederiz.

Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi, en çok sık iğne tekniği ile yapılır. Tığ işi örgü tekniklerinin başında sık iğne tekniği gelir.

İlk olarak amigurumi yapımına zincirden başlayın. Bunun için iplikten küçük bir halka yağın ve tığ ile içine ilmek alın. Başka bir ilmek daha alarak ilk alınan ilmeğin içinden geçin ve bu şekilde örme işlemine devam edin.

Yedi adet zincir çekiminden sonra sık iğne tekniğini uygulamaya başlayın. Zincir çekme, sık iğneleme tekniğinde başlangıç için ilk adımdır.

Zincir çekme işleminin ardından ilk zincirin olduğu kısma ip dolamadan tığı batırın ve daha sonra ipi dolayarak tığ yardımı ile iki halka arasından ipi çekin.

Bu şekilde örmeye devam ederek iki ucu birleştirin ve ortaya bir halka çıkarın.

Zincirleri tek tek tığa batırın bu aşamada ipi dolamamaya özen gösterin.

Genişletilen halkaların çoğalması için, zincire iki defa batırın ve tekrar çekin.

Bu işlemleri yaparken yünün birbirine dolanmamasına özen gösterin. Dolanan ip ile amigurumi yapımına devam etmeyin. Tüm yaptığınızı sökün ve en baştan yapmaya başlayın. Sıkı olmayan ve yünleri birbirine dolanan amigurumiler, kısa ömürlü olacak ve dıştan estetik bir görünüme sahip olmayacaktır.

Amigurumi Oyuncak Fiyatları

Amigurumiler, el emeği olduğundan diğer plastik oyuncaklara göre daha fiyatlıdır. Amigurumi oyuncaklarının genel ortalama fiyatına 100-300 TL arasında olduğunu söylemek mümkün. Her sitenin ya da kişinin satış fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir.

Amigurumi ile Para Kazanmak Mümkün!

Son dönemlerin en popüler oyuncaklarından biri olan amigurumi ile artık para kazanmak mümkün. Yapılan el emeği göz nuru amigurumileriniz ile çocukların sağlıklı oyuncaklar kullanmasına katkı sağlayacaksınız. Tabi ki normal plastik oyuncaklardan daha pahalı olan amugurumilerin el emeği olduğunu unutmayın. Sosyal medya hesabı açarak amigurumilerinizi satabilir ya da kendinize yakın gördüğünüz mağazalar ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

Hopipop.com’dan Alacağınız Malzemeler ile Amigurumi Yapımına Başlayın!

Sevdiklerinizi yaptığınız amugurumiler ile sevindirmek istiyorsanız, hemen kategorimizi inceleyin ve  amigurumi malzemelerinizi online siparişinizi verin. Hopipop.com üzerinden online alışveriş yapmak çok kolay!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.